Φόρτσαρε και το πήρε στο δεύτερο ο Πλατύκαμπος

Νίκη με σκορ 2-0 πήρε ο Πλατύκαμπος, σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι, κόντρα στην Ραχούλα την τελευταία αγωνιστική της Α1’ ΕΠΣΛ.

Το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο και οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο, με τους γηπεδούχους να είναι καλύτεροι στο πρώτο και τους φιλοξενούμενους στο δεύτερο. Μάλιστα, η Ραχούλα, στο πρώτο μέρος, έχασε φάσεις με τους Καζάνι και Νίκο Βλησαρούλη.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Πλατύκαμπος ανέβασε στροφές και με δύο τέρματα των Μαυρομάτη στο 71’ και Ρουμπιέ στο 82’ πήρε το τρίποντο της νίκης με το τελικό σκορ να είναι το 2-0.

ΠΑΕΔ Πλατυκάμπου(Βαγγέλης Στεφανής): Παϊτέρης, Μπάμης, Χονδροδήμος, Ζάχος(70’ Δημεράς), Αργυρούλης, Πατσιούρας(46’ Ρουμπιές), Κατσιάνας, Φώτος, Λαβαντσιώτης, Μαυρομάτης, Λέτσιος(46’ Ζιούλης).

Δόξα Ραχούλας(Μιχάλης Μπίζιος): Ξεσφύγγης, Τζανακούλης, Θεοχαρούλης Α., Βλησαρούλης Ν., Τέγος(60’ Βάσσος), Τάχος, Βλησαρούλης Γ., Τζάνακας(46’ Τσομακίδης), Μηταλούλης, Καζάνι, Αρχοντής.

Διαιτητής: Τσιτσιρίκας Βοηθοί: Δεληγιάννη, Γκρέτσης.