Εύκολα ο Π.Ο.Ε

Ο Π.Ο.Ε είχε εύκολο απόγευμα κόντρα στον Κίσσαβο Συκουρίου αφού νίκησε με 3-0. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 12ο λεπτό. Ο Ελευθεριάδης θα κάνει το σουτ ο Μαλλιόπουλος θα απομακρύνει πάνω στον Μάρκου που θα κάνει το 1-0. Οι γηπεδούχοι είχαν ευκαιρίες να κάνουν δύο τα τέρματά τους αλλά οι Γκαμπέτας και Ματούλας δεν κατάφεραν να σκοράρουν.

Στην επανάληψη ανέλαβε ο Ελευθεριάδης. Ο παίκτης του Π.Ο.Ε σκόραρε δύο φορές στο 55’ και στο 75΄και χάρισε την νίκη στην ομάδα του με σκορ 3-0.Μάλιστα είχαν και άλλες ευκαιρίες με τους Αθανασίου και Μάρκου αλλά το σκορ έμεινε ως έχει.

Π.Ο. Ελασσόνας (Νίκος Φώλλας): Γκουτζουρέλας, Λίκα (80′ Παπαδήμος), Αβέλλας, Καζάκης, Πρετζιόνι, Γκαμπέτας, Σισμανίδης (46′ Αθανασέλος), Ελευθεριάδης, Μάρκου, Ματούλας, Ντούφας (65′ Καλτέκης).

Κίσσαβος Συκουρίου (Μάκης Αλεξούδης): Μαλλιόπουλος, Βαρσάμης, Κάτσας (35′ λ.τ. Μητσογιάννης), Γκανάτσιος, Αγγέλης, Νεμπεγλέρας, Κορδέλας, Γκρέτσης (70′ Τόπης), Τζιούρας (70′ Κακαγιάννης), Πικούλης, Κανταρίνος.

Διαιτητική τριπλέτα: Βασιλός, Γκρέτσης, Μακρής.