Μεγάλο διπλό για Νεάπολη

Σημαντική νίκη πέτυχε η Νεάπολη Λάρισας στην έδρα του Δολιχιακού με 0-1. Έτσι έφτασε στον ένα βαθμό κάτω από την ζώνη υποβιβασμού. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυναμικά έχοντας δύο ευκαιρίες στο πρώτο δεκάλεπτο. Στο 5’ με τον Σουγλή Κώστα και στο 8’ με τον Γκόκουρα.

Στην επανάληψη τώρα οι φιλοξενούμενοι ανοιξάν το σκορ στο 70’. Ο Ζαφηράκης με σουτ θα κάνει το τελικό 0-1 και θα δώσει στην ομάδα του τους τρίς πολύτιμους βαθμούς.

Δολιχιακός (Κώστας Καζάκης): Λικάι, Σαπάκος, Ράμμος, Σιαμάτρας, Μπέλτσιος (64′ Πουρσανίδης), Σουγλής Στ., Κατσιαμήτας, Παναγιώτου, Σουγλής Κ., Παπακωνσταντίνου Β. (73′ Μαντζάρας), Γκόγκουρας.

Νεάπολη (Γιάννης Μπαλοδήμος): Μπατζιόλας, Συμεωνίδης, Ρεμπάτσιος, Συγκούνας, Τασιούλης, Μπουχλαριώτης, Βράνας, Μπαμπαλιούτας, Τσανάς, Ζαφειράκης (86′ Παπαδημούλης), Σπανός.

Διαιτητική τριπλέτα: Κορέστης, Νάκας, Δήμου.