Κέρδισε και απομακρύνθηκε ο Δολιχιακός

Νίκη με σκορ 2-0 πήρε ο Δολιχιακός, απέναντι στην Λάρισα 2012, για την 29η εμβόλιμη αγωνιστική της Α1’ ΕΠΣΛ. Έτσι, οι γηπεδούχοι, με αυτό το τρίποντο, απομακρύνθηκαν περισσότερο από τις επικίνδυνες θέσεις του υποβιβασμού και έχουν περισσότερες ελπίδες για την παραμονή τους.

Μόλις στο 11ο λεπτό, ο Κατσιαμήτας, έκανε το 1-0, που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στην αρχή του δευτέρου μέρους, ο Στέφανος Σουγλής, διαμόρφωσε το τελικό 2-0, ενώ από την πλευρά της η ομάδα της Λάρισας, απείλησε με τους Δαλαμπύρα, Μάντζα, Κίτσιο και Γαρυφαλλόπουλο.

Δολιχιακός(Κώστας Καζάκης): Ράμμος, Σαπάκος, Σιαμάτρας, Τριανταφύλλι, Σουγλής Στ., Κατσιαμήτας, Παναγιώτου(83’ Μαντζάρας), Σουγλής Ζ.(70’ Τσάτσος), Σουγλής Κ., Μπέλτσιος(68’ Λιόλιος Ι.), Γκόγκουρας.

Λάρισα 2012: Μπρούσας, Φλώρος Αντ., Φλώρος Παντ., Βασιλείου, Γεωργίου(46’ Γκόλτσιος), Νταής(70’ Φλώρος Νικ.), Δόνος, Μάντζας, Κίτσιος, Δαλαμπύρας(80’ Φλώρος Βαλ.), Γαρυφαλλόπουλος.

Διαιτητής: Κουρδής Βοηθοί: Τσακνάκη, Κεραμίδας.