Το Αργυροπούλι πήρε όλη την Δόξα

Νίκη με σκορ 1-0 πήρε η Δόξα Αργυροπουλίου, απέναντι στον Κίσσαβο Συκουρίου, για την 27η αγωνιστική της Α1’ ΕΠΣΛ. Ευκαιρίες δημιουργήθηκαν και από τις δύο ομάδες στο παιχνίδι, όμως το Αργυροπούλι ήταν αυτό που κατάφερε να φτάσει στο τέρμα.

Οι γηπεδούχοι, είχαν δύο δοκάρια, στο 30’ και στο 40’ με τον Μπέλτσιο, ενώ δοκάρι είχε και το Συκούριο, στο 35ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κεχαγιά. Τελικά, η ομάδα του Αλέξη Παγκαρλιώτα, κατάφερε να φτάσει στο γκολ, όταν στο 81ο λεπτό, ο Κόκκορας σημείωσε το 1-0, που παρέμεινε μέχρι και το τέλος.

Δόξα Αργυροπουλίου(Αλέξης Παγκαρλιώτας): Μπαχτσεβάνος, Μπαχτσεβάνος, Λιούμης, Μάρκου, Τσούτσας, Τιούτιος, Ελμάζι(46’ Τσιάγκος), Τζανέκας(65’ Βλιώρας), Ζάχος, Μπέλτσιος(86’ Μπουζούκας), Κόκκορας.

Κίσσαβος Συκουρίου(Μάκης Αλεξούδης): Μαλλιόπουλος, Βαρσάμης, Κάτσας, Γκανάτσιος, Αλεξανδρίδης, Νεμπεγλέρας, Μητσογιάννης(55’ Κανταρίνος), Γκρέτσης, Τζιούρας, Κεχαγιά, Κώτσιας Ν.

Διαιτητής: Κορέστης Βοηθοί: Δήμου, Ζαχαρός.