Κρίθηκε στην επανάληψη

Με 2 γκολ που ήρθαν στο δεύτερο ημίχρονο η ΠΑΕΔ Πλατυκάμπου νίκησε στην έδρα της τον Δολιχιακό. Το πρώτο ημίχρονο ήταν «φτωχό» από ευκαιρίες. Στο 20’ για τους γηπεδούχους ο Μαυρομάτης θα κάνει την κεφάλια με την μπάλα να περνάει λίγο άουτ. Απο την άλλη ο Ράμμος προσπάθησε να σκοράρει χωρίς αποτέλεσμα.

Στην επανάληψη το παιχνίδι έγινε πιο ανοιχτό. Μόλις στο 5ο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου ο Μαυρομάτης με πέναλτι που κέρδισε ο Σεϊζης θα κάνει το 1-0. Στο 53’ ο Μπάμης θα νικηθεί από τον τερματοφύλακα στο τετ-α-τετ .Ο Δολιχιακός προσπάθησε να ισοφαρίσει με την κεφαλιά του Κουτσογιάννη αλλά δεν τα κατάφερε. Έτσι στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ηλιόπουλος σε μια αντεπίθεση θα κάνει το τελικό 2-0 ύστερα από την ωραία ασίστ του Μαυρομάτη.

ΠΑΕΔ Πλατυκάμπου (Βαγγέλης Στεφανής): Παϊτέρης, Καραχάλιος, Δήμτσας (77′ Χονδροδήμος), Ζάχος, Αργυρούλης, Ηλιόπουλος, Σεΐζης, Μπάμης, Κατσιάνας (90+3′ Λέτσιος), Λαβαντσιώτης (77′ Ρουμπιές), Μαυρομάτης.

Δολιχιακός (Κώστας Καζάκης): Λικάι, Σαπάκος, Κουτσογιάννης (88′ Μαντζάρας), Σιαμάτρας, Τριανταφύλλι, Ράμμος, Σουγλής Στ., Παναγιώτου, Σιαμαντούρας (77′ Πουρσανίδης), Σουγλής Κ., Μπέλτσιος (81′ Παπακωνσταντίνου Β.).

Διαιτητική τριπλέτα: Καραγιάννης Χρ., Καρδούλας, Ντίνου.