Το πήρε ο Δημόπουλος

Νίκη με σκορ 0-2 πήρε η Προοδευτική Ανάβρας, μέσα στην έδρα της Συκέας και κατάκτησε έτσι ακόμα ένα τρίποντο στο πρωτάθλημα της Α1’ ΕΠΣΛ, που την διατήρησε κοντά στις υψηλές θέσεις.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι και απείλησαν στο πρώτο μέρος, κυρίως με τον Δημόπουλο και τον Σαπουνά, ωστόσο σκορ ημιχρόνου ήταν το 0-0.

Στο δεύτερο μέρος, ο Δημόπουλος άνοιξε το σκορ στο 64ο λεπτό, ενώ ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε το τελικό 0-2, στο 72’ με πλασέ. Από εκεί και πέρα, η Συκέα, είχε ένα δοκάρι στο 85’ με τον Λάζο, χωρίς ωστόσο να έχει κάποια άλλη αξιόλογη στιγμή.

Συκέα(Σπύρος Μούτσιος): Αθανασόπουλος, Ματούλας, Καρατζιώλης Χρ., Παλάσκας(37’ Ραπτοτάσιος, λ.τ.), Λάζος, Χασιώτης, Τσάτσος, Κουζιώνης(65’ Μπατσίλας), Τάχατος(60’ Ντόκος), Μόκας, Παληγιάννης.

Προοδευτική Ανάβρας(Γιώργος Κεραμάρης): Τζηκόπουλος, Κουρμπάτι, Γεωργοβίτσας, Γιαννουλέας, Αντωνίου, Ριζούλης(65’ Άντερσον, λ.τ.), Ανδρώνης, Κορδαλής, Δημόπουλος(82’ Κουρούκας), Σχοινάς, Σαπουνάς(75’ Μπουζώνας).

Διαιτητής: Γκαραβέλης Βοηθοί: Καραμπούλας, Καρδούλας.