Εύκολο απόγευμα για τις Νέες Καρυές

Νίκη με σκορ 2-0 πήραν οι Νέες Καρυές, απέναντι στην ομάδα της Νεάπολης, για την 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας. Οι γηπεδούχοι, είχαν εύκολο έργο και κατάφεραν να πετύχουν δύο γκολ και να παραμείνουν στις υψηλές θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.

Μόλις στο 4ο λεπτό, ο Τάσος Χατζηγρηγορίου, με σουτ έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους. Στην συνέχεια, η ομάδα του Νίκου Βλαχούλη, έχασε ευκαιρίες με τους Δεσύλλα, Χατζηγρηγορίου Κώστα και Τάσσο και Κανάκη.

Τελικά, στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι έφτασαν και σε δεύτερο γκολ, όταν στο 73ο λεπτό ο Χίος με σουτ έκανε το 2-0, που παρέμεινε μέχρι και το τέλος της αναμέτρησης.

Νέες Καρυές(Νίκος Βλαχούλης): Φιλοκώστας, Καψαλός, Παπακωνσταντίνου, Περδίκης Σ., Αετόπουλος, Τσικρίκας(85’ Τσαχουρίδης), Χίος, Περδίκης Ν., Χατζηγρηγορίου Κ.(50’ Λίκα), Χατζηγρηγορίου Τ., Δεσύλλας(70’ Κανάκης).

Διαιτητής: Διαμαντής Βοηθοί: Καραμπούλας, Αρχοντής.