«Άστραψε» με τριάρα η Νέα Πολιτεία

Με νίκη συνέχισε η Αστραπή Νέας Πολιτείας και παρέμεινε στην κορυφή μαζί με τον Δαμασιακό που πήρε ένα ξεκούραστο τρίποντο. Αυτή τη φορά κέρδισε με σκορ 3-1 τον Αετό Αμυγδαλέας με το τελικό αποτέλεσμα να είναι δίκαιο. Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους νικητές ο κεντρικός αμυντικός Αντώνης Χασιώτης που με δύο δικές του κεφαλιές σημείωσε τα δύο πρώτα γκολ για να βάλει το κερασάκι στην τούρτα ο Αρσένης.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή και θα μπορούσαν να είχαν σημειώσει και άλλα γκολ, αν ήταν αποτελεσματικότεροι. Στο δεύτερο ημίχρονο το συγκρότημα της Νέας Πολιτείας κατέβασε στροφές και αυτό είχε ως αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι που ήθελαν βαθμούς να πιέσουν, να πετύχουν ένα γκολ και θα μπορούσαν ίσως να έχουν πετύχει και ένα ακόμη.

25’ Ωραίο μακρινό σουτ ο Μπατζέλας, δύσκολα έδιωξε ο Τέρπος, στην επαναφορά ο Αποστόλου νέο σουτ ο τερματοφύλακας της Αμυγδαλέας μπλόκαρε.

28’ Σουτ του Σουλτούκη, ο Τέρπος μπλόκαρε.

31’ Ωραίο σουτ από μακριά του Μαυρουδή για την Αμυγδαλέα, η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία.

35’ Σέντρα του Σουλτούκη, με ωραία κεφαλιά ο Χασιώτης κάνει το 1-0.

40’ Από φάουλ του Σουλτούκη, ο Χασιώτης με νέα κεφαλιά κάνει το 2-0.

42’ Κεφαλιά του Σιούτα, τελευταία στιγμή έδιωξαν οι αμυντικοί σίγουρο γκολ.

53’ Καλό σουτ του Γραμμένου, μπλοκάρει ο Χαβίλας.

57’ Ο Σιούτας από πλεονεκτική θέση δεν έκανε καλό σουτ με αποτέλεσμα η μπάλα να περάσει άουτ.

67’ Ο Αρσένης με ωραίο σουτ κάνει το 3-0.

75’ Νέα κεφαλιά του Χασιώτη η μπάλα πάνω από την εστία.

80’ Ωραίο σουτ του Σουλτούκη η μπάλα λίγο άουτ.

87’ Ο Μοσχοβίτης με κοντινό σουτ μειώνει σε 3-1.

Αστραπή Νέας Πολιτείας: Χαβίλας, Βαβίτσας (70’ Αλεξανδρής), Ζαφειρούλης, Χασιώτης, Παπαμάνος, Κολλάτος, Καλτσάς, Μπατζέλας (77’ Κολιοφούτης), Σουλτούκης, Αρσένης, Αποστόλου (68’ Μηνάς).

Αετός Αμυγδαλέας: Τέρπος, Μπάγκας, Παπαδημητρίου, Μπέλιος (46’ Μητράκας), Παπακωστούλης, Γραμμένος, Καψούρης (68’ Σιούτας Σ.), Μοσχοβίτης, Σιούτας Β., Μαυρουδής, Ανδριανόπουλος.

Διαιτητική τριπλέτα: Βλιώρας, Χατζηλιώντας, Αθανασούλας.

Πλούσιο φωτορεπορτάζ από την αναμέτρηση…