Δίκαιη νίκη για την Συκέα

Νίκη με σκορ 1-0 κατάφερε να πάρει η Συκέα που αντιμετώπισε τον Κίσσαβο Συκουρίου για την 28η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Α1’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας. Έτσι η ομάδα της Συκέας σταθεροποιήηκε στην πέμπτη θέση του βαθμολογικού πίνακα έχοντας συγκεντρώσει μέχρι στιγμής 51 βαθμούς.

Το νικητήριο γκολ για τους γηπεδούχους, που ήταν ομολογουμένως καλύτεροι πέτυχε ο Καραλής στο 70ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Επιπλέον, να σημειωθεί ότι ο ίδιος παίκτης είχε δοκάρι στο 75ο λεπτό, ενώ δοκάρι είχε και ο Καρασίμος στο 85’ με τις δύο αυτές ευκαιρίες να αποδεικνύουν ότι η Συκέα πήρε δίκαια το τρίποντο.

Τέλος, να σημειωθεί ότι οι δύο ομάδες τελείωσαν το παιχνίδι με παίκτη λιγότερο, καθώς αποβλήθηκαν ποδοσφαιριστές και από τις δύο πλευρές.

Συκέα(Δημήτρης Στάθης): Ξεσφύγγης, Χασιώτης(46’ Κουλιούμπας), Κουζιώνης, Παλάσκας, Λάζος, Βασιλόπουλος, Τάχατος(46’ Ζιώζιας), Καρατζιώλης(60’ Καρασίμος), Λέτσιος, Παληγιάννης, Καραλής.