Μοσχοβόλησε άρωμα «νίκης» η Δάφνη!

Η Δάφνη Γλαύκης με το ευρύ σκορ 4-1 πραγματικά κατάφερε να κερδίσει τους Αγίους Αναργύρους και να βάλει «φωτιά» στην πρώτη τριάδα που οδηγεί στην παραπάνω κατηγορία, αφού με το τρίποντο πλησίασε στους τέσσερις πόντους τους 3ους Ατρόμητους!

Φωτ: Θανάσης Κρεμαστάς

Από την αρχή έδειξε τις διαθέσεις της η Δάφνη και μόλις στο 8’ άνοιξε το σκορ. Μετά από ένα πεντάλεπτο διπλασίασε τα τέρματά της σε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι, φάνηκε ότι πατούσε καλύτερα στο γήπεδο, είχε πολλές φάσεις, έφτανε πολύ συχνά στην αντίπαλη εστία και μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου είχε εξουδετερώσει την αντίπαλη ομάδα.

Στην επανάληψη οι Ατρόμητοι μπήκαν πιο δυνατά, κατάφεραν να μειώσουν το σκορ, όμως από εκεί και πέρα δεν αντέδρασαν περισσότερο. Έτσι λοιπόν η Δάφνη στο 77’ τριπλασίασε τα τέρματα και στο 80’ έκανε και το 4-1 που έμελε να είναι και το τελικό σκορ. Η εμφάνιση της Δάφνης στο σημερινό παιχνίδι ήταν εξαιρετική. Από την άλλη οι Άγιοι Ανάργυροι προβλημάτισαν μιας και φάνηκαν πολύ κουρασμένοι.

Παρόλα αυτά όμως συνεχίζουν να έχουν τον πρώτο λόγο αφού είναι στην 3η θέση, με τα επόμενα παιχνίδι μέχρι το φινάλε να έχουν πλέον τεράστιο βαθμολογικό ενδιαφέρον.

Το φιλμ του αγώνα

5’ Από πάσα του Τσιώλη, πήρε ο Βράκας Ν., μόνος μπροστά από τον τερματοφύλακα έκανε το σουτ, η μπάλα κατέληξε έξω από το κάθετο δοκάρι.

8’ Ο Τσιαγκάλης έκανε την κάθετη πάσα, πήρε ο Τσιώλης με ωραίο σουτ η μπάλα βρήκε πρώτα το κάθετο δοκάρι και μετά κατέληξε στα δίχτυα (1-0).

13’ Έξω από την περιοχή ο Τσιώλης έπιασε ένα ωραίο σουτ και η μπάλα κατέληξε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

15’ Ο Βεργής πάσαρε στον Τσιαγκάλη και αυτός με ένα ωραίο στρωτό σουτ έκανε το 2-0.

49’ Ψηλοκρεμαστή μπαλιά του Σαλγκάμη, μετά από λάθος απόκρουση του Αποστόλου και οι Άγιοι Ανάργυροι μείωσαν το σκορ (2-1).

65’ Δεύτερη κίτρινη ο Βεργής για τους γηπεδούχους, κόκκινη!

67’ Από κόρνερ του Μπατζογιάνη, πήρε ο Υφαντής την κεφαλιά και κατέληξε άουτ.

68’ Ο Τσιώλης έπιασε ένα πολύ ωραίο σουτ, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι.

75’ Δεύτερη κίτρινη ο Πλιάγκας για τους φιλοξενούμενους, κόκκινη!

77’ Από δεξιά τη σέντρα ο Βράκας Ν., χέρι από τον Πλιάγκα, πέναλτι και ο ίδιος κάνει το 3-1.

80’ Ο Σμυρλής έκανε ωραίο επέλαση, έκανε το σουτ, απέκρουσε ο τερματοφύλακας ασταθώς, νέο σουτ ο ίδιος παίκτης, απέκρουσε αμυντικός πάνω στη γραμμή, ξανά ριμπάουντ ο Σμυρλής που με την 3η προσπάθεια κάνει το 4-1.

88’ Ο Σμυρλής δεύτερη κίτρινη για τους γηπεδούχους, κόκκινη!

Δάφνη Γλαύκης: Κουκούτσης, Σερακιώτης, Αποστόλου, Μπαρτζιάλης, Υφαντής, Σμυρλής, Τσιώλης Ν. (65’ Χειμώνας), Βεργής, Τσιαγκάλης (78’ Μίχος), Βράκας Ν., Μπατζογιάννης (70’ Τσιώλης).

Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων: Παυλόπουλος, Ιλιάζι, Κοτάκος (84’ Γαδιτσάκης), Πλιάγκας, Αμαρλαριώτης, Τσινούδης, Παναγιώτου, Βενέτης, Σαλγκάμης (84’ Σκαπέρδας), Φούντας (83’ Καστανούλιας), Τάσιος.

Διαιτητική τριπλέτα: Γιάντσης, Βασιλός, Γρηγοριάδης.

Αργότερα πλούσιο φωτογραφικό ρεπορτάζ και συνέντευξη από τους νικητές!