Η Συκέα καταγγέλλει

Από την διοίκηση της Συκέας, λάβαμε την παρακάτω ανακοίνωση, σχετικά με τα όσα έγιναν στο παιχνίδι της ομάδας, απέναντι στον Δαμασιακό. Ακολουθεί η ανακοίνωση.

«Ο ΑΟ Συκέας καταγγέλλει τα όσα έγιναν στο παιχνίδι που διεξήχθη στο γήπεδο του Δαμασιακού «Κουκουλίτσιος-Μουσιάρης» την Κυριακή 23/2/2014. Συγκεκριμένα, η ομάδα της Συκέας καταγγέλλει πως στο 50ο λεπτό της αναμέτρησης και ενώ το σκορ ήταν 0-1 υπέρ της ομάδας μας, ο κύριος Μπουμαρσόπουλος υπέδειξε ανύπαρκτο πέναλτι εις βάρος του ποδοσφαιριστή Παλάσκα Γεωργίου, σε καθαρή ανακοπή της μπάλας εντός της περιοχής, σε επιθετικό παίκτη του Δαμασιακού, ενώ δεν βρισκόταν σε προφανή θέση για γκολ. Στην εκτέλεση του πέναλτι, ο τερματοφύλακας της Συκέας απέκρουσε βγάζοντας την μπάλα κόρνερ. Τότε, ο κύριος Μπουμαρσόπουλος διέταξε την επανάληψη του πέναλτι, με τον Δαμασιακό στην επανάληψη αυτήν να σκοράρει. Επιπλέον, θέλουμε να καταγγείλουμε πως καθ’ όλη την διάρκεια του αγώνα στον αγωνιστικό χώρο έπεφταν βροχή οι κροτίδες και διάφορα αντικείμενα, σε ποδοσφαιριστές της ομάδας μας. Παρ’ όλα αυτά, ο κύριος Μπουμαρσόπουλος δεν αναφέρει πουθενά κάτι τέτοιο στο φύλλο αγώνα».