Η Γλαύκη πλησιάζει την τριάδα!

Η Δάφνη Γλαύκης πήρε μια σημαντική νίκη εκτός έδρας κόντρα στην Ραχούλα με σκορ 0-3 και πλησίασε την κορυφή μετά και το στραβοπάτημα των Αγίων Αναργύρων στην έδρας τους (1-1). Το ματς ήταν καλό από τα πρώτα κιόλας λεπτά φάνηκαν οι διαθέσεις και των δύο ομάδων που ήθελαν να σκοράρουν.

Η Δάφνη Γλαύκης δημιούργησε όμως τις περισσότερες ευκαιρίες στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, αφήνοντας πίσω την Ραχούλα που δεν φάνηκε να παίρνει για πολύ ώρα την κατοχή της μπάλας. Αρκετοί φίλαθλοι παρακολούθησαν το ματς, παρότι ο καιρός δεν ήταν καλός (έβρεχε στο δεύτερο ημίχρονο).

7’ Ωραίο σουτ ο Σμυρλής απέκρουσε ο τερματοφύλακας της Ραχούλας.

11’ Σουτ ο Τσιώλης Ν. έξω από την περιοχή, η μπάλα κατέληξε κόρνερ.

26’ Πολύ ωραία σέντρα του Τσιώλη Β., πήρε την μπάλα ο Τσιαγκάλης και με ένα ωραίο σουτ άνοιξε το σκορ (0-1).

33’ Κόρνερ ο Γιαννακόπουλος, ο τερματοφύλακας της Γλαύκης δεν απέκρουσε σωστά, πήρε την μπάλα ο Τάχος, έκανε ένα ωραίο σουτ που κατέληξε στο δοκάρι.

41’ Στο κέντρο πήρε την μπάλα ο Βεργής και με ένα ωραίο σουτ στην κλειστή γωνία έκανε το 0-2 (εξαιρετικό γκολ).

45’ Φάουλ ο Μπατζογιάννης, πήρε την κεφαλιά ο Υφαντής η μπάλα κατέληξε άουτ.

53’ Από κόρνερ του Γιαννακόπουλου από τα δεξιά, πήρε την μπάλα ο Καζάνι, με γυριστό ψαλιδάκι έκανε παρεμβολή ο Αργυρακούλης στην πορεία της μπάλας, ο διαιτητής σφύριξε οφσάιντ.

60’ Ωραίο σουτ του Καραπετσάνη έξω από την περιοχή απέκρουσε με υπερένταση ο τερματοφύλακας.

63’ Ο Βεργής με ένα όμορφο σουτ έστειλε την μπάλα λίγο έξω από το δεξί δοκάρι.

67’ Σέντρα του Γιαννακόπουλου, πήρε την κεφαλιά ο Αργυρακούλης η μπάλα κατέληξε ελάχιστα άουτ.

75’ Ωραίο σουτ από τον Τσιώλη Ν., η μπάλα λίγο άουτ.

80’ Σέντρα του Μπατζογιάννη, με πολύ ωραία κεφαλιά – ψαράκι από τον Τσιώλη Ν. έγινε το 0-3.

82’ Ο Τσιώλης Ν. έκανε ένα ωραίο σουτ, η μπάλα κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι.

Δόξα Ραχούλας (Γιώργος Λιάπης): Μαλλόπουλος, Μαυρομιχάλης, Θεοχαρούλης, Πλιτσούλης, Διαμαντής, Γκομοσίδης, Γιαννακόπουλος, Καραπετσάνης (79’ Μηταλούλης), Βλησσαρούλης (25’ λ.τ. Καζάνι), Αργυρακούλης, Τάχος (45’ Τζέος).

Δάφνη Γλαύκης (Δημήτρης Δανιλούλης): Γκέκας, Χειμώνας, Αποστόλου, Μπαρτζιάλης, Υφαντής, Σμυρλής, Μπατζογιάννης, Βεργής, Τσιώλης Ν. (91’ Βράκας Χ.), Τσιαγκάλης (50’ Βράκας Ν.), Τσιώλης Β. (89’ Σερακιώτης).

Διαιτητική τριπλέτα: Τζήλος, Καραμπούλας, Καρακώστας.

* Αργότερα και άλλες φωτογραφίες και παραλειπόμενα από το ματς της Ραχούλας.