Σταθερά για την πρωτιά ο Δαμασιακός

Με σταθερό ρυθμό, πάει για την κατάκτηση του πρωταθλήματος της Α1’ ΕΠΣΛ, ο Δαμασιακός, που αυτήν την αγωνιστική κέρδισε με σκορ 1-4 μέσα στην Αμυγδαλέα, τον Αετό και συνεχίζει να βρίσκεται στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Στο 29ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ, όταν ο Μπουκουβάλας εκτέλεσε ένα φάουλ και ο Καρακάνος, πετάχτηκε με κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι και έκανε το 0-1, με την μπάλα να χτυπάει σε σώμα αμυντικού, πριν καταλήξει στα δίχτυα.

Στο 33’ ο Μπουκουβάλας, έβγαλε ωραία μπαλιά για τον Αποστόλη Καλέση, αυτός μπήκε στην περιοχή, έσπασε στον Λούτσο και αυτός έκανε το 0-2. Μάλιστα, ο Δαμασιακός πέτυχε και τρίτο γκολ πριν την λήξη του πρώτου μέρους. Συγκεκριμένα, στο 44’ ο Μπουκουβάλας με ωραία ατομική ενέργεια έφτασε στο ύψος της μεγάλης περιοχής και από εκεί έκανε ένα σουτ, με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα για το 0-3.

Στο δεύτερο μέρος, ο Δαμασιακός έχασε αρκετές ευκαιρίες. Συγκεκριμένα, στο 50’ ο Μπουνές έκανε ένα σουτ, αλλά ο Τέρπος απέκρουσε. Δύο λεπτά αργότερα, έγινε το ίδιο σε σουτ του Μπουκουβάλα, ενώ στο 64’ ο Τέρπος είπε και πάλι όχι, σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καρακάνου.

Στο 70’ ο Μπουκουβάλας, βρέθηκε μέσα στην αντίπαλη περιοχή, πέρασε και τον τερματοφύλακα έκανε ένα σουτ σε κενή εστία, αλλά η μπάλα κόντραρε πάνω στον Τέρπο. Πέντε λεπτά αργότερα, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν, με σουτ του Μαυρουδή, που έκανε το 1-3. Τέλος, ο Δαμασιακός, έκανε το 1-4 στο 80ο λεπτό όταν ο Μπουκουβάλας έδωσε την μπάλα στον Μουσιάρη κι αυτός διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Αετός Αμυγδαλέας(Ηλίας Αρβανίτης): Τέρπος, Μπάγκας(46’ Γραμμένος), Παπαδημητρίου, Παπακωστούλης, Μητράκας, Κουρμπάτι(75’ Παζάρας), Ανδριανόπουλος, Σιούτας Δ., Μοσχοβίτης, Μαυρουδής, Σιούτας Δ.(60’ Καψούρης).

Δαμασιακός(Χρήστος Λόλας): Μαστοροδήμος, Καλέσης Αχ., Μπακαΐμης, Καρακάνος, Πρατσίλας, Καλτσάς(83’ Δούκας), Μουσιάρης, Καλέσης Απ., Λούτσος(67’ Μανάκαρης), Βάλλας, Μπουνές(85’ Λέτσιος).