Επιστροφή στις νίκες για την Ραχούλα

Νίκη με σκορ 1-0 πήρε η Δόξα Ραχούλας, που αντιμετώπισε μέσα στην έδρα της την Συκέα για το πρωτάθλημα της Α1’ ΕΠΣΛ. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο παιχνίδι και κατάφεραν να ελέγξουν τον ρυθμό. Στο 30ο λεπτό ο Καζάνι πέτυχε ένα γκολ, το οποίο ακυρώθηκε γεγονός για το οποίο έχουν ενστάσεις οι άνθρωποι της Ραχούλας.

Ο ίδιος παίκτης, πέντε λεπτά αργότερα είχε και δοκάρι, ενώ στην συνέχεια οι γηπεδούχοι έχασαν αρκετές ευκαιρίες. Τελικά, στο 78ο λεπτό ο Αργυρακούλης με σουτ μέσα από την περιοχή, βρήκε τον δρόμο προς την αντίπαλη εστία και έκανε το 1-0, χαρίζοντας την νίκη και τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του.

Δόξα Ραχούλας(Γιώργος Λιάπης): Μαλλιόπουλος, Μαυρομιχάλης, Τσιάτας, Διαμάντης, Τζέος, Γκομοσίδης, Γιαννακόπουλος, Καραπετσάνης(61’ Κουμπόλι), Καζάνι(83’ Τάχος), Αργυρακούλης(87’ Πιλτσούλης), Βλησαρούλης.

Συκέα(Δημήτρης Στάθης): Ξεσφίγγης, Ντόκος, Παλάσκας, Βασιλόπουλος, Λάζος, Ζιώζιας, Καρέλας(46’ Κουλιούμπας), Παληγιάννης(80’ Σδάνης), Λέτσιος, Καρατζιώλης(60’ Χασιώτης), Κοτζιώνης.