Φιλική ήττα στην Κοζάνη (PICS)

Ένα ακόμη δυνατό φιλικό παιχνίδι έδωσε το απόγευμα της Κυριακής (2/10) ο Ηρακλής Λάρισας. Αυτή τη φορά αντιμετώπισε την ομάδα της ΑΕΠ Κοζάνης στο ΔΑΚ Κοζάνης.

Οι γηπεδούχοι επικράτησαν με σκορ 2-1 με τον Ηρακλή Λάρισας να χάνει πολλές ευκαιρίες ιδιαίτερα στην επανάληψη.

Και οι δύο προπονητές έβγαλαν χρήσιμα συμπεράσματα, αφού χρησιμοποίησαν σχεδόν όσους ποδοσφαιριστές είχαν στην διάθεσή τους.

Η ΑΕΠ Κοζάνης άνοιξε το σκορ στο 45’, με πλασέ από τον Μοχάμεντ Αμινού για το 1-0.

Οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 58’, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κουλούσια.

Το τελικό 2-1 για τον Ηρακλή Λάρισας, διαμόρφωσε ο Χριστίδης, στο 89ο λεπτό με πέναλτι.

Ηρακλής Λάρισας (Παναγιώτης Διλμπέρης – Χρήστος Χατζηλιάδης): Κουτζαβασίλης, Καψάλης Σ., Γκαλίτσιος, Καψάλης Μ., Γκουγκούδης, Μπάμης, Τασιούλης, Αλτάνης, Τσιμήκας, Μάντικας, Μεζίνι.

Έπαιξαν και οι: Συρεγγέλας (δοκ.), Λεσάι, Χριστίδης, Σούμπασης, Ζαφειρίου, Μπαλαμώτης, Ευθυμιάδης.