Νίκη για Ερμή, 80-72 το Ψυχικό

Πολύ σπουδαία νίκη με σκορ 80-72 πανηγύρισε σήμερα (20/12) ο Ερμής Αγιάς κόντρα στο Ψυχικό στην Αγιά για την 11η αγωνιστική της Α2.

Η ομάδα του Γρηγόρη Γιασσάρη ήταν μπροστά στο σκορ καθόλη την διάρκεια της αναμέτρησης και δίκαια έφτασε στη νίκη απέναντι σε ένα Ψυχικό που ήταν πολύ καλό και ανταγωνιστικό.

Οι δυο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ με τον Ερμή να κλείνει το δεκάλεπτο στο +4 (23-19), ενώ ίδια διαφορά και στο ημίχρονο, 44-40. Η λαρισινή ομάδα συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και έκλεισε το τρίτο δεκάλεπτο στο +6 (64-58) με την τελευταία περίοδο να κρίνει τα πάντα και τον Ερμή να φτάνει στη νίκη με 80-72.

Ο εντυπωσιακός Νέστορας Κόμματος σταμάτησε στους 26 πόντους, με τέσσερα τρίποντα, ενώ από κοντά και οι Χρυσόπουλος που πέτυχε 17 με πέντε τρίποντα και ο Τσιαμπαλής με 12. Από την αθηναϊκή ομάδα ο Παύλος πέτυχε 23 πόντους με τέσσερα τρίποντα, ενώ 13 και 12 σημείωσαν Τσιώκος και Ψαθάς αντίστοιχα.

Αναλυτικά τα δεκάλεπτα: 23-19, 44-40, 64-58, 80-72

Ερμής Αγιάς (Γρηγόρης Γιασσάρης): Βρέττας, Τσιαμπαλής 12 (1), Χρυσόπουλος 17 (5), Δεμερτζής 8 (2), Καλλές 2, Χαλκιάς, Κόμματος 26 (4), Τσουμάς, Τριανταφύλλου 8 (1), Λόλας 7 (1), Παπαδόπουλος, Σταυροθεοδωρόπουλος.

Ψυχικό (Γιώργος Ρεμεντέλας): Νίκου 6, Νοέας 4, Χουχούμης 3, Ψαθάς 12 (1), Παπαδημητρίου, Ντιαλό 1, Παύλος 23 (4), Χαραλάμπης 2, Τσιώκος 13, Παπαδιονυσίου 8 (2).