Βαριά ήττα (92-66) για Ερμή Αγιάς

Με μια βαριά ήττα επιστρέφει από την Αθήνα ο Ερμής Αγιάς καθώς ηττήθηκε 92-66 από τον Αμύντα για την 10η αγωνιστική της Α2.

Η ομάδα του Γρηγόρη Γιασσάρη παρότι ξεκίνησε δυναμικά και ήταν μπροστά στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο (19-17), εν συνεχεία έπαθε μπλακ-άουτ με αποτέλεσμα να κλείσει το ημίχρονο στο -12 (46-34).

Στην τρίτη περίοδο η διαφορά αυξάνονταν με τον Αμύντα να προηγείται με 30 πόντους (76-46). Τυπική διαδικασία η τέταρτη περίοδος για τις δυο ομάδες με το τελικό αποτέλεσμα να είναι 92-66 σε μια κακή βραδιά για την λαρισινή ομάδα.

Αναλυτικά τα δεκάλεπτα: 17-19, 46-34, 76-46, 92-66

Αμύντας (Αλέξανδρος Ζαβός): Ζούπας 6, Πίνης 9 (1), Τοπάλλι 24 (1), Διαμαντόπουλος 15 (1), Βογιατζής 4, Βαρδιάνος 5 (1), Κερασοβίτης 6, Κουκουνιάς 9 (1), Καλδής 4, Μπάρμπας 3 (1), Λιούνης 4, Καμπούρης 3 (1).

Ερμής Αγιάς (Γρηγόρης Γιασσάρης): Τσούμας, Βρέττας, Τσιαμπαλής 3, Χρυσόπουλος 9 (2), Δεμερτζής 8, Καλλές 11, Τριανταφύλλου 6 (2), Λόλας 20 (1), Κόμματος 3, Στιβαχτής 6 (2), Παπαδόπουλος, Σταυροθεόδωρος.