Βαριά ήττα (80-51) στο Περιστέρι για τον Ερμή Αγιάς

Με μια βαριά ήττα επιστρέφει στην βάση της η ομάδα του Ερμή Αγιάς καθώς ηττήθηκε με στο Περιστέρι από την ομώνυμη ομάδα στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Α2.

Η ομάδα του Γρηγόρη Γιασσάρη πληρώνοντας τις απουσίες με σημαντικότερη αυτή του Νέστορα Κόμματου βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ και δεν μπόρεσε σε κανένα σημείο της αναμέτρησης να φανεί ανταγωνιστική, απέναντι στην αήττητη αθηναϊκή ομάδα που ήταν εντυπωσιακή στον στόχο της ανόδου που έχει τεθεί.

Οι Αθηναίοι μετά το 26-17 του πρώτου δεκαλέπτου άνοιξαν την διαφορά στο δεύτερο δεκάλεπτο το οποίο έκλεισαν στο +23 (48-25) στο ημίχρονο. Στο τρίτο δεκάλεπτο η διαφορά αυξήθηκε ακόμα περισσότερο φτάνοντας στο +29 (65-36), ενώ στην ίδια διαφορά ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση για το τελικό 80-51 στην διαδικαστικού χαρακτήρα τελευταία περίοδο.

Αναλυτικά τα δεκάλεπτα: 26-17, 48-25, 65-36, 80-51

Περιστέρι (Νίκος Καραγιάννης): Κλαρκ 4 (1), Παππάς 11, Μαγκουνής 19 (1), Αγγέλου 6 (2), Μάντζαρης 1, Σκορδίλης 15, Σιγκούνας 6 (1), Σίμτσακ 5, Δημητριάδης 11 (1), Δομπρογιάννης 2, Κωνσταντακόπουλος, Κάδρας.

Ερμής Αγιάς (Γρηγόρης Γιασσάρης): Βρέττας, Τσιαμπαλής 11 (3), Τσούμας, Λόλας 12, Καλλές 11, Χαλκιάς, Τριανταφύλλου 16 (1), Στιβαχτής , Παπαδόπουλος 1, Σταυροθεόδωρος.