Ολυμπιακός - Πλατανιάς 2-1

Ο Ολυμπιακός βρέθηκε πίσω στο ημίχρονο από τον Πλατανιά με 0-1, όμως με τα γκολ των Μάριν και Ρομαό, στην επανάληψη, πήρε τη νίκη με σκορ 2-1.

Στο 43' ο Φιγκέιρας έκανε χέρι σε σουτ του Γιακουμάκη, ο διαιτητής έδειξε το σημείο του πέναλτι και ο Μανούσος το εκτέλεσε εύστοχα δύο λεπτά μετά για το Ολυμπιακός – Πλατανιάς 0-1.

Στο 54' Φορτούνης και Μαρίν συνδυάστηκαν όμορφα, με τον Γερμανό να πλασάρει από κοντά τον Σωτηρίου για το 1-1.

Στο 63', ο Μαρτίνς έβγαλε εκπληκτική κάθετη πάσα στον Φιγκέιρας, με τον Πορτογάλο μπακ να γυρίζει στον Ρομαό και αυτός από θέση φορ να πλασάρει για το 2-1.

Οι συνθέσεις

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Τάκης Λεμονής): Καπίνο, Φιγκέιρας, Μποτία, Ντα Κόστα, Ντε Λα Μπέγια, Ρομαό, Καμπιάσο (62' Μάρτινς), Φορτούνης (79' Ντομίνγκες), Μάριν, Ανδρούτσος, Ανσαριφάρντ (71' Καρντόσο)

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γιώργος Παράσχος): Σωτηρίου, Βάντερσον, Μπανανά, Καρυπίδης, Πριντέτα (82' Γουνδουλάκης), Στάθης, Μουνάφο, Ντεβέσα (79' Στανισάβλιεβιτς), Μανούσος, Γιακουμάκης (64' Σίγκνεβιτς), Γιορέντε