Νίκη παρά τις απουσίες για τον Τοξότη

Παρά τις πολλές απουσίες που είχε η ομάδα του Τοξότη κατάφερε να κερδίσει με σκορ 1-0 τον Ορφέα, σε ένα παιχνίδι που διεξήχθη την Κυριακή το πρωί στο Κουκουλίτσιος – Μουσιάρης για τον 2ο όμιλο της Γ’ ΕΠΣΛ.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε στο 42’ ο Τσέλα με σουτ μέσα από τον περιοχή. Για τους γηπεδούχους έχασαν ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο οι Τάκε, Σπανός.

Μάλιστα ο πρώτος είχε στο 60’ οριζόντιο δοκάρι. Στην επανάληψη έχασαν ευκαιρίες οι Κίτσιος, Τσέλα και Μαλάκος. Για τους φιλοξενούμενους έχασε ευκαιρίες ο Δημητρώφ.

Τοξότης Λάρισας (Χρήστος Γκάτας): Μπρούτσος, Κίτσιος Χ., Μαλάκος, Θεοχαρούλης, Τσακνάκης, Σαπουνάς, Τάκε, Γκουσγκούνης, Τσέλα, Μπουρουτζίκας, Καλτσογιάννης.

Ορφέας Λάρισας: Ταταρόπουλος, Γαζέτας, Καρβουνάρης, Παπαδημητρίου Σ., Πρίφτι, Παπαδημητρίου Δ., Μπικιώτης, Νότας, Καραμπλής (70’ Καψιώχας), Δημητρώφ, Τάσιος.

Διαιτητική τριπλέτα: Κουμάρογλου, Ραμάι, Κοτούμπας.