Μάντζιος: «Σαν νίκη»

Όρθιος έμεινε ο Λεβαδειακός παίρνοντας το 1-1 από τον Ατρόμητο σε ένα ματς που δέχτηκε μεγάλη πίεση στο τελευταίο 20λεπτο, καθώς έπαιζε με 10 από το 73'.

Μετά τη λήξη της αναμέτρησης ο Άκης Μάντζιος υπογράμμισε τη σημασία του βαθμού που πήρε η ομάδα του, ενώ για το παιχνίδι είπε πως και οι δύο ομάδες είχαν τις ευκαιρίες τους.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του στην κάμερα της NOVA: «Είναι σαν νίκη. Παίξαμε με παίκτη λιγότερο κόντρα σε μία ποιοτική ομάδα. Ήταν ένα παιχνίδι ισορροπημένο. Μέτριο το πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο από ένα στημένο βρεθήκαμε πίσω. Ισοφαρίσαμε γρήγορα.

Είχε ο Ατρόμητος την ευκαιρία του με το δοκάρι, αλλά είχαμε κι εμείς μετά. Ωστόσο, ήρθε η αποβολή στη συνέχεια. Δεν κινδυνέψαμε, πάντως, παρόλο που ο Ατρόμητος ήταν κοντά στην περιοχή μας. Είναι σημαντικός ο βαθμός, συγχαρητήρια στα παιδιά».