ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός 0-2

Με δυο γκολ στα πρώτα 35 λεπτά του ματς, ο Ολυμπιακός "τελείωσε" το ντέρμπι της Τούμπας στο άψε-σβήσε. Έξι στα έξι, με συνοπτικές διαδικασίες για τους πρωταθλητές και τον Ρομπέρτο να αναλαμβάνει τα υπόλοιπα στο δεύτερο μέρος

ΠΑΟΚ: Όλσεν, Τζαβέλλας, Κόστα, Βίτορ, Ροντρίγκεζ,  Τζιόλης, Κάτσε, Κωνσταντινίδης (28 Κίτσιου, 75 Ζάιρο), Μακ, Πέλκας (46 Μπερμπάτοφ), Αθανασιάδης.

Ολυμπιακός: Ρομπέρτο, Ελαμπντελαουί (85' Σαλίνο), Μποτία, Σιόβας, Μαζουακού, Μιλιβόγεβιτς, Κασάμι, Σεμπά, Φορτούνης (63 Καμπιάσο), Ντουρμάζ, Ιντέγε (68 Φιμπόγκασον).

Γκολ: Ιντέγε (27), Μιλιβόγεβιτς (36΄).

Χ-ορταστικό θέαμα στα Γιάννενα

Ο ΠΑΣ Γιάννινα πήρε δύο φορές το προβάδισμα στο ματς με τον Ηρακλή, ο οποίος ισοφάριζε κάθε τρία λεπτά μετά τα γκολ που δεχόταν. Τελικό 2-2 στους Ζωσιμάδες, δοκάρι είχε ο Γηραιός με τον Πασά (59').

Γκολ: Ίλιτς (32'), Κοζορώνης (62') - Βέλλιος (35'), Κυριακίδης (65')

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Γ. Πετράκης): Βελλίδης, Στρούνα (80' Καρανίκας), Μπέριος, Μιχαήλ, Ναδάλες, Τσάβες, Κοζορώνης, Τσουκαλάς, Ακόστα (66' Λίλα), Ίλιτς, Μανιάς (84' Φερφελής).

ΗΡΑΚΛΗΣ (Ν. Παπαδόπουλος): Πέρνις, Μπουκουβάλας, Ζιαμπάρης, Στάμου, Σαραμαντάς, Μακρής, Λάζαρ (87' Ιντζόγλου), Κυριακίδης, Πασάς, Τσιλιανίδης (69' Χαντί), Βέλλιος (74' Λουκίνας).

Στις καθυστερήσεις με πέναλτι

Με τον Αμπντούν να εκτελεί εύστοχα το πέναλτι που δεν ήταν και κέρδισε ο Μερεμπασβίλι, η Βέροια πήρε τη νίκη με 1-0, στη Λέσβο στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, επί της Καλλονής.

Γκολ: 94' πεν. Αμπντούν.

ΚΑΛΛΟΝΗ: Χογκ, Αντέτζο, Ούκα, Αναστασιάδης, Κρολ, Καλτσάς, Κεϊτά, Τσαμπούρης (72' Γιορέντε), Γεωργίου (61' Μπαργκάν), Σάμπα (46' Κλαντρούμπσκι), Μανούσος.

ΒΕΡΟΙΑ: Λόπεθ, Νάστος, Γιαννούλης, Πούγγουρας, Μαραγκός, Νέτο (57' Μερεμπασβίλι), Σιόντης (84' Κόλα), Βεργώνης, Αμπντούν, Μαγιέφσκι, Ναζλίδης (69' Καϊκούτ).