Γκολ και θέαμα στο Θεσσαλικό!

Η Χαραυγή ήταν η μεγάλη νικήτρια του εξ’ αναβολής αγώνα για τον 3ο όμιλο της Γ’ ΕΠΣΛ, αφού κέρδισε με το εντυπωσιακό σκορ 5-3 την μαχητική Δόξα Υπέρειας σε ένα παιχνίδι – διαφήμιση για το νομό μας!

Παρά τις αντίξοες συνθήκες λόγω του κακού αγωνιστικού χώρου στο Θεσσαλικό, οι ομάδες κατάφεραν να παίξουν όμορφο ποδόσφαιρο και να μην τραυματιστούν. Οκτώ γκολ και πλούσιο θέαμα που βρέθηκε στο γήπεδο.

Στο 33’ αποβλήθηκε ο Τσιούρης Ν. με δεύτερη κίτρινη και έτσι οι φιλοξενούμενοι αγωνίστηκαν για μεγάλο διάστημα με παίκτη λιγότερο.

Το φιλμ του αγώνα

3’ Ο Κερμελίδης από πλάγια θέση έκανε το σουτ, η μπάλα ελάχιστα άουτ.

10’ Από ανατροπή του Λαχανά Αλ., ο Λάτα από τα έντεκα βήματα έκανε το 1-0.

17’ Ο Λάτα στην αντεπίθεση με σουτ έκανε το 2-0.

25’ Από κόρνερ του Κερμελίδη και φάση διαρκείας, ο Γκατζόγιας Α. με πλασέ έκανε το 2-1.

30’ Εκπληκτικό σουτ από το ύψος της περιοχής με τον 14χρονο Λαχανά Αλέξη να κάνει το 3-1.

44’ Ο Γκατζόγιας Α. κέρδισε και εκτέλεσε το πέναλτι, απέκρουσε ο Ράϊδος και πήρε το ριμπάουντ ξανά ο ίδιος παίκτης και έκανε το 3-2.

50’ Ο Κερμελίδης έκανε ένα όμορφο πλασέ η μπάλα λίγο άουτ.

55’ Αντεπίθεση για την Υπέρεια, έκανε το σουτ στην κίνηση ο Γούναρης, ο Ράϊδος έδιωξε με την μπάλα να χτυπάει και στο δοκάρι.

62’ Συρτό σουτ από δεξιά του Κερμελίδη απέκρουσε και έβγαλε σε κόρνερ ο Ράϊδος.

73’ Διαγώνιο πλασέ ο Πετράκης, έκανε το 4-2.

76’ Σουτ στην κίνηση από τον Λαχανά και 5-2.

80’ Ο Παπαδόπουλος Α. με πλασέ έκανε το 5-3.

Χαραυγή: Ράϊδος, Ζυγούρης, Περιτογιάννης, Λιάπης, Τσανάς, Βιντσάνη, Λάτα (80’ Γκουτζαμπασούλης), Παππάς, Βαρσάμης (82’ Γεράσης), Πετράκης Μ., Λαχανάς Αλ. (82’ Ντριβαλάς).

Δόξα Υπέρειας: Παπαδόπουλος Αντ., Παπαδόπουλος Απ, Τσιούρης Ν., Γκατζόγιας Α. (65’ Γούναρης), Γκατζόγιας Δ., Τσαγιαμίτ (65’ Κλιάφας), Μανταλιάς (70’ Τσιούρης Κ.), Κερμελίδης, Ευθυμιάδης, Τασιόπουλος, Τσιούρης Γ.

Διαιτητική τριπλέτα: Ρεντόπουλος Ι., Τάνας Ι., Δεληγιάννη Α.