Πανηγύρια στο Δαμάσι, χάνουν το «τρένο» οι Άγιοι Ανάργυροι

Ο Δαμασιακός συνέχισε τις καλές εμφανίσεις και τα πολλά γκολ που σημειώνει κάθε αγωνιστική, αυτή τη φορά πέρασε με νίκη από τους Αγίους Αναργύρους (2-3) και συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα μαζί με τη Νέα Πολιτεία της Α1 ΕΠΣΛ. Από την άλλη οι Άγιοι Ανάργυροι βλέπουν το όνειρο της ανόδου να ξεθωριάζει αφού έχουν αρχίσει να χάνουν για τα καλά την επαφή με την πρώτη τριάδα.

Παρά τον άσχημο καιρό, το παιχνίδι ήταν καλό ανάμεσα στις δύο ομάδες. Από τα πρώτα λεπτά μπήκαν ορεξάτοι οι Άγιοι Ανάργυροι, έτσι και στο 14’ ο Τασιός άνοιξε το σκορ. Στο 21’ ακυρώθηκε γκολ του Δαμασιακού για φάουλ σε αντίπαλο και λίγο πριν την εκπνοή του ημιχρόνου, ο Μπουκουβάλας ισοφάρισε με πέναλτι.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι συνέχισαν την πίεση και στο 51’ διπλασίασαν τα τέρματά τους. Από εκεί και πέρα πίεσε το Δαμάσι και κατάφερε στο 73’ να ισοφαρίσει. Οι Άγιοι Ανάργυροι φάνηκαν από εκεί και πέρα κουρασμένοι και έτσι στο 78’ ο Δαμασιακός έκανε τρία τα τέρματά του και πήρε και τη νίκη. Αρκετοί φίλαθλοι του Δαμασιακού βρέθηκαν στο ματς, ενώ να αναφέρουμε πως αφιέρωσαν τη νίκη στον παλιό τερματοφύλακα της ομάδας «Φανάρας» που χθες έφυγε από την ζωή.

2’ Σουτ του Σαλγκάμη ελάχιστα άουτ.

7’ Κεφαλιά του Παναγιώτου μετά από κόρνερ του Τσινούδη η μπάλα άουτ.

13’ Σουτ του Μουσιάρη έξω από την περιοχή η μπάλα άουτ.

14’ Μετά από λάθος της άμυνας, ο Τασιός βρέθηκε μόνος του απέναντι από το τέρμα κα έκανε το 1-0.

18’ Ωραίο σουτ του Τσινούδη η μπάλα άουτ.

27’ Σέντρα σουτ του Λόλα, προβολή ο Μπουνές η μπάλα άουτ.

31’ Σουτ του Βενέτη, απέκρουσε ο τερματοφύλακας.

32’ Διπλή ευκαιρία του Δαμασιακού με τους Τσιάλτα και Λόλα, σούταραν πάνω στα σώματα των αντιπάλων.

41’ Από λάθος της άμυνας, πήρε την μπάλα ο Τσάνος η μπάλα άουτ.

45’ Μετά από ανατροπή του Μπουνέ, πέναλτι, εκτέλεσε ο Μπουκουβάλας 1-1.

51’ Ο Βενέτης με πολύ ωραίο σουτ κάνει το 2-1.

65’ Μετά από φάουλ, ο Τασιός έκανε ένα δυνατό σουτ που απέκρουσε ο τερματοφύλακας.

73’ Μετά από φάουλ του Μπουνέ, πήρε την κεφαλιά ο Τσιάλτας και έκανε το 2-2.

78’ Πάσα του Μπουνέ στον Βίδρα Π., αυτός πέρασε και τον τερματοφύλακα και έκανε το 2-3.

91’ Ωραία κεφαλιά του Τσινούδη η μπάλα άουτ.

Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων (Θοδωρής Σκύφτας): Παυλόπουλος, Βίλλης (73’ Χατζηλιάδης), Ιλιάζι, Κοτάκος, Πλιάγκας (87’ Γαδιτσάκης), Βενέτης, Παναγιώτου, Τσινούδης, Σαλγκάμης, Τασιός.

Δαμασιακός (Χρήστος Λόλας): Μαστοροδήμος, Καλέσης Αχ. (73’ Βίδρας Π.), Μπακαϊμης, Καρακάνος, Πρατσίλας, Τσιάλτας, Μουσιάρης, Καλέσης Απ., Λόλας, Μπουκουβάλας (85’ Δούκας), Μπουνές.

Διαιτητική τριπλέτα: Δρυστέλλας, Πιτσαρή, Τσακνάκης.