Νίκη και κορυφή για τον Δαμασιακό

Επιβλητική νίκη με σκορ 0-4 πήρε ο Δαμασιακός μέσα στην έδρα της Αναγέννησης Φαρσάλων και πλέον απολαμβάνει την μοναξιά της κορυφής στην Α1’ Ερασιτεχνική κατηγορία, μετά τα στραβοπατήματα των Αγίων Αναργύρων και της Νέας Πολιτείας.

Οι φιλοξενούμενοι έδειξαν από νωρίς τις διαθέσεις τους και έτσι μόλις στο 5ο λεπτό ο Λόλας έκανε το 0-1. Στην συνέχεια, ο Μπουνές ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0-2, ενώ στο 32’ ο Αποστόλης Καλέσης έκανε το 0-3 για να διαμορφώσει το τελικό σκορ ο Μπουνές που σκόραρε και δεύτερη φορά στο 40’ και με αυτόν τον τρόπο ο Δαμασιακός πήρε ένα σπουδαίο διπλό μέσα σε ένα ημίχρονο.

Αναγέννηση Φαρσάλων(Νίκος Θεοχαρόπουλος): Κατμέρος, Τσιάμπας, Παλαμίδας, Μπόγκας, Τριανταφύλλου, Μπότσης, Θεοχάρης Ι.(70’ Δημητρόπουλος), Μουτκανάς Θ.(42’ Αγγελακόπουλος λ.τ.), Χριστοδούλου, Μουτκανάς Σ.(46’ Τράντος), Μπακαλέξης.

Δαμασιακός(Χρήστος Λόλας): Μαστοροδήμος, Πρατσίλας, Καλέσης Απ., Καρακάνος, Μπακαΐμης(60’ Μανάκαρης), Καλέσης Αχ., Τσιάλτας, Μουσιάρης Δ., Μπουκουβάλας(72’ Μουσιάρης Θ.), Λόλας(65’ Λέτσιο Σ.), Μπουνές.