Συνεχίζει την εντυπωσιακή του πορεία ο Δαμασιακός

Ακόμα μια επιβλητική νίκη πήρε η ομάδα του Δαμασιακού, που πέρασε με το ευρύ 1-5, μέσα από το γήπεδο της Ροδιάς, όπου κέρδισε τον Ροδιακό.

Οι φιλοξενούμενοι, άνοιξαν από νωρίς τον χορό των γκολ, όταν μόλις στο 5ο λεπτό ο Μπουνές έκανε το 0-1. Πέντε λεπτά αργότερα, ο Αποστόλης Καλέσης, έδωσε «αέρα» δύο τερμάτων στην ομάδα του, κάνοντας το 0-2, για να πετύχει και δεύτερο γκολ ο Μπουνές, που έκανε το 0-3.

Στο δεύτερο μέρος, ο Δαμασιακός, συνέχισε στο ίδιο μοτίβο και έφτασε και σε τέταρτο γκολ, με τον Μπουκουβάλα που έγραψε το 0-4 στο 60’ ενώ ο Λόλας, έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην νίκη της ομάδας του κάνοντας το 0-5. Τέλος, να σημειωθεί ότι ο Ροδιακός κατάφερε μόνο να μειώσει σε 1-5, στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού.

Δαμασιακός(Χρήστος Λόλας): Μαστοροδήμος, Πρατσίλας, Καλέσης Αχ.(65’ Λέτσιος Αγγ.), Καρακάνος, Μπακαΐμης(75’ Λούτσος), Τσιάλτας(70’ Δούκας), Καλέσης Απ., Μπουκουβάλας, Λόλας Μπουνές.