![](/Uploads/2023/3/e6bfe06178d04e52373d7c5f9eee6465_top.jpg)
Οι ποδοσφαιριστές του Ηρακλή Λάρισας, το τεχνικό τιμ κ. Χρήστος Χατζηλιάδης, κ. Χαράλαμπος Παναγούλης, κ. Ευάγγελος Τσότσας, o τεχνικός διευθυντής κ. Δημήτρης Καπετανόπουλος και ο πρόεδρος κ. Λάμπρος Ιωακείμ, παρακολούθησαν το απόγευμα της Δευτέρας (27/3) στην αίθουσα τύπου του AEL FC ARENA, ένα σεμινάριο της Sportradar ενταγμένο στο πρόγραμμα εκπαίδευσης για την πρόληψη και την αντιμετώπιση χειραγωγημένων αγώνων. Πρόκειται για σεμινάρια που διενεργεί η εταιρεία Sportradar (αποκλειστικός συνεργάτης της UEFA στον τομέα παρακολούθησης περιπτώσεων στοιχηματικής απάτης) υπό την αιγίδα του Προγράμματος Ακεραιότητας της ΕΠΟ και τα οποία θα παρακολουθήσουν οι ποδοσφαιριστές όλων των ομάδων,
![](/Uploads/2023/3/3287282aabfdb7712391e0556ae50f0b_336626535_8966996066705701_4893336229048530204_n.jpg)
Την ενημέρωση έκανε ο κ. Άκης Αγκιστριώτης, ο οποίος για περίπου 45 λεπτά ανέλυσε στους ποδοσφαιριστές το φαινόμενο του παράνομου στοιχηματισμού και της χειραγώγησης αγώνων. Aκόμη επεσήμανε τους κινδύνους που μπορεί να κρύβουν για την καριέρα ενός ποδοσφαιριστή.
![](/Uploads/2023/3/67171086b91c9cbb7bab3486a5e55e42_337172788_179829331080982_7303004948122399498_n.jpg)
![](/Uploads/2023/3/5bd5f01096eb1141d374ed8cc54b9fc8_337321635_975192497162861_4806357678059877908_n.jpg)
*Η ΠΑΕ Ηρακλής Λάρισας ευχαριστεί τον κ. Αγκιστριώτη για την αναλυτική ενημέρωση που έκανε στην ομάδα του Ηρακλή Λάρισας.