ΠΑΟΚ Β' - ΑΕΛ Β' 1-0

Πραγματοποιώντας μια πολύ καλή εμφάνιση τα κορίτσια της ΑΕΛ Β´ στον προημιτελικό με τον ΠΑΟΚ, δεν τα κατάφεραν και ηττήθηκαν με 1-0, μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο.
Η ΑΕΛ ήταν ανταγωνιστική και έχασε αρκετές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, με μεγαλύτερη αυτήν στο 45' όταν το σουτ της Μέλλου βρήκε στο δοκάρι και στην συνέχεια έσκασε κάτω, χωρίς όμως να μπορεί κανείς να πει με βεβαιότητα αν πέρασε ή όχι την γραμμή.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ έκλεισε τους διαδρόμους και προσπάθησε να εκμεταλλευτεί τους κενούς χώρους που άφηνε η ΑΕΛ, όμως η Δασκάλου κράτησε το σκορ στο 1-0.

Πολύ καλή η παρουσία και για τις δυο ομάδες με τον ΠΑΟΚ να στέκεται λίγο πιο τυχερός και να παίρνει τελικά δίκαια την πρόκριση για την επόμενη φάση.

Για την ΑΕΛ,
Ξεκίνησαν: Δασκάλου, Βλαχομήτρου, Πλατή, Μπάγκα, Κούρια, Καραπατσακίδη, Μητσοπούλου, Ρουμελιώτη, Λόκα, Ανδρέου, Μέλλου
Αλλαγές: Κυρίτση, Κανταρίνου Θ., Αλπού Αν, Σπρίντζιου
Στον πάγκο βρέθηκαν: Μητσάκου, Αλπού Θ., Κανταρίνου Αθ., Προεστάκη

Η ΑΕΛ ευχαριστεί για την φιλοξενία την Ένωση Πιερίας όπως και τους ανθρώπους του ΔΑΚ Λιτοχώρου.