Ήττα για τη Νέων του Απόλλωνα Λάρισας στην Άρτα

Η ομάδα Νέων του Απόλλωνα Λάρισας γνώρισε εκτός έδρας ήττα από την ομάδα του Καραϊσκάκη με σκορ 3-0. Αναμέτρηση για την 8η αγωνιστική που διεξήχθη στο δημοτικό στάδιο Άρτας.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι σκόραραν δύο φορές, με τους Άτσκα και Κούση. Στην επανάληψη ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, με παιχνίδι κέντρου και την ΑΕ Καραϊσκάκης να φτάνει στο τελικό 3-0 με σκόρερ τον Βλάχο.

Το φιλμ της αναμέτρησης

Σουτ του Κούση πέρασε στην απέναντι πλευρά άουτ.
Ο Καψάλης έκανε σουτ εκτός περιοχής, μπλόκαρε ο Σπηλιόπουλος.
11΄ Σουτ του Καψάλη από το ημικύκλιο στην αγκαλιά του πορτιέρο του Απόλλωνα.
14΄ Ωραία ενέργεια Χρουσιέλ, δίνει στον Καψάλη, ο οποίος σέντραρε για τον Κούση, αλλά η κεφαλιά του τελευταίου πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο.
22΄ Ο Κούσης έκλεψε την μπάλα και έκανε την παράλληλη σέντρα, όμως ο Καψάλης ήταν λίγο πιο πίσω και δεν πρόλαβε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.
24΄ Εκτέλεση κόρνερ του Βλάχου από την δεξιά πλευρά, ο Άτσκα με ωραία κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι άνοιξε το σκορ.
26΄ Σουτ του Μπαρούτζα εκτός περιοχής, μπλόκαρε ο Μπούκας.
30΄ Διαγώνιο σουτ του Καψάλη, η μπάλα έφυγε λίγο άουτ.
31΄ Ο Άτσκα δοκίμασε το δυνατό σουτ εκτός περιοχής, άουτ η μπάλα.
33΄ Σε αντεπίθεση ο Μαργώνης έκανε την παράλληλη σέντρα από τα δεξιά και ο Κούσης με ωραίο πλασέ στην απέναντι γωνία έκανε το 2-0.
39΄ Ο Καψάλης βρέθηκε στην πλάτη της άμυνας, όμως στο τετ α τετ ο Σπηλιόπουλος σταμάτησε την μπάλα με διπλή προσπάθεια.
43΄ Αντεπίθεση για την ΑΕ Καραϊσκάκης και ωραίο σουτ του Βασίλα, ελάχιστα άουτ.
68΄ Φάουλ του Τσιούτσια, έδιωξε στη γωνία του ο Μπούκας.
72΄ Ο Κούσης κατέβασε την μπάλα εντός περιοχής, αλλά από δύσκολη θέση σούταρε ψηλά άουτ.
76΄  Έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Καψάλη, ο Βλάχος με κοντινή προβολή διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Διαιτητής: Αθανασίου Χαράλαμπος (ΕΠΣ Άρτας). Βοηθοί: Μάνος Δημήτριος (ΕΠΣ Άρτας) – Νικολάου Ευάγγελος (ΕΠΣ Άρτας).

ΑΕ Καραϊσκάκης (Δημήτρης Σφήκας): Μπούκας (87΄Μπαλαούρας), Καψάλης, Χρουσιέλ, Άτσκα, Μπάχα, Βασίλας (79΄Χύσο), Καζέλης (λ.τρ. 59΄Κρίκας), Μήτσιος (84΄Δήμος), Κούσης, Μαργώνης (81΄Δίπλας), Βλάχος.

Απόλλων Λάρισας (Κώστας Τσότσος): Σπηλιόπουλος, Τσεκάι (46΄Βόγλης), Μπαρούτζας, Γκιντίδης, Μητρούσκας, Τσικρικάς, Τσιούτσιας, Τζέλλος (55΄Βαγενάς), Τσαπατόρης, Ντανίκας (65΄Ελιζόπουλος), Mαρκτζάι (86΄Πατέτσος).

Πηγή: sportime24.gr