ΑΕΚ - Ριέκα 2-2

Με γκολ των Λιβάγια-Χριστοδουλόπουλου η ΑΕΚ επέστρεψε απ'το 0-2 του 26' και πήρε πολύτιμη ισοπαλία 2-2 με τη Ριέκα στο "Σπύρος Λούης". Μπορούσε και τη νίκη η Ένωση στο 2ο ημίχρονο, τεράστια ευκαιρία του Αραούχο στο 89'. Περνάει σίγουρα αν δεν χάσει στην Αυστρία.

Η είσοδος του Λιβάγια στο 30' και το γκολ του Αραούχο στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, έβγαλαν την ΑΕΚ απ'τον λήθαργο των πρώτων 30' και η Ένωση έμεινε στη ζωντανή στη μάχη της πρόκρισης με το 2-2 απέναντι στη Ριέκα.

Δεν υπήρχε στο γήπεδο στο πρώτο μισάωρο η ομάδα του Χιμένεθ, Αραούχο και Χριστοδουλόπουλος τα γκολ που έκαναν το 2-2 και κράτησαν ζωντανή την υπόθεση πρόκριση.

ΑΕΚ (Μανόλο Χιμένεθ): Ανέστης, Γκάλο (30' Λιβάγια), Βράνιες, Τσιγκρίνσκι, Μπακάκης, Λόπες, Σιμόες, Γαλανόπουλος (68' Κονέ), Μπακασέτας, Χριστοδουλόπουλος (85' Ροντρίγκεζ), Αραούχο.

ΡΙΕΚΑ (Ματίας Κεκ): Πρσκάλο, Βέσοβιτς, Ζούπαριτς, Έλεζ, Ζούτα, Μάλες, Μπράνταριτς, Πάβιτσιτς (91' Τσρνιτς), Ακόστι (70' Κβρζιτς), Γκόρντον, Γκαβράνοβιτς (81' Πούλιτς).

Γκολ: 47' Αραούχο, 55' Χριστοδουλόπουλος / 8', 26' Γκόργκον.