Βαθμολογία

Με δυο προβλήματα ο Απόλλων Λάρισας ενόψει Ιστιαίας

Την προετοιμασία της συνεχίζει η ομάδα του Απόλλωνα Λάρισας ενόψει της κυριακάτικης (30/4 13:45) εντός έδρας αναμέτρησης με την Ιστιαία για την 27η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Γ' Εθνικής.

Η πρωτοπόρος ομάδα του 2ου ομίλου μετά το σπουδαίο "2" στην έδρα της ΑΕ Καραϊσκάκης είναι πολύ κοντά στην άνοδο στην Football League και απέχει πλέον πέντε βαθμούς από την μαθηματική επιβεβαίωση του προβιβασμού στην μεγαλύτερη κατηγορία.

Ο τεχνικός της λαρισινής ομάδας Σάκης Θεοδοσιάδης δεν μπορεί να υπολογίζει για το παιχνίδι με την ομάδα της Εύβοιας στον Αγρόδημο ο οποίος στο ντέρμπι της Άρτας υπέστη εξάρθρωση ωμοπλάτης και στον Καρακατσάνη που έχει υποστεί διάστρεμμα στον αστράγαλο. Όλοι οι υπόλοιποι είναι κανονικά στην διάθεση του 42χρονου τεχνικού.

Η προετοιμασία θα συνεχιστεί με σημερινή (28/4) προπόνηση στην Κοιλάδα, αύριο θα γίνει προπόνηση στην Φιλιππούπολη και εν συνεχεία θα ανακοινωθεί η αποστολή για το παιχνίδι με την Ιστιαία.

Το κλίμα στην ομάδα είναι ευχάριστο και παρά το +7 από την δεύτερη θέση, ουδείς εφησυχάζει μέχρι να έρθει και μαθηματικά η άνοδος στην Football League. Με σοβαρότητα και πειθαρχία η λαρισινή ομάδα είναι προσηλωμένη στο κυριακάτικο παιχνίδι και με στόχο ακόμα μια νίκη, όπως στόχος είναι η νίκη σε όλα τα υπολοιπόμενα παιχνίδια.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αναμετρήσεων της 27ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Γ' Εθνικής:

Κυριακή 30 Απριλίου

13:45

Απόλλων Λάρισας - ΑΕ Ιστιαίας

Διαγόρας Σεβαστής - ΑΕ Καραϊσκάκης

17:00

Τηλυκράτης 2014 - Αστέρας Πετρίτη

Πύδνα Κίτρους - Θεσπρωτός

Αμβρακία Κωστακίων - Ρήγας Φεραίος

Νίκη Βόλου - Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου

Εθνικός Φιλιππιάδας - Ολυμπιακός Βόλου

Αχιλλέας Νεοκαισάρειας - Πιερικός

και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:

1. Απόλλων Λάρισας 64

2. ΑΕ Καραϊσκάκης 57

3. Ολυμπιακός Βόλου 54

4. Διαγόρας Σεβαστής 53

5. Νίκη Βόλου 49

6. Πύδνα Κίτρους 47

7. Τηλυκράτης Λευκάδας 37

8. ΑΕ Ιστιαίας 32

9. Ρήγας Φεραίος 30

10. Θεσπρωτός 30

11. Πιερικός 26

12. Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου 25

13. Εθνικός Φιλιππιάδας 24

14. Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 18

15. Αμβρακία Κωστακιών 16

16. Αστέρας Πετρίτη 11

ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΗΓΑΝΑΚΟΣ