Βαθμολογία

Η 20άδα του Απόλλωνα Λάρισας για το ματς με την Πύδνα

Μετά την τελευταία προπόνηση που έγινε την Παρασκευή (24/02) το πρωΐ, στο γήπεδο Φιλιππούπολης, ο τεχνικός του Απόλλωνα Λάρισας, κ. Σάκης Θεοδοσιάδης ανακοίνωσε την αποστολή για το παιχνίδι του Σαββάτου (25/02) με την Πύδνα στο Κίτρος, στo πλαίσιο της 16ης εξ αναβολής αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας.

Η λαρισινή ομάδα ολοκλήρωσε την προετοιμασία της, με πίστη, σοβαρότητα, πειθαρχία και αποφασιστικότητα γνωρίζοντας πολύ καλά τις ιδιαιτερότητες του συγκεκριμένου αγώνα και την σημασία του.

Δυστυχώς οι απουσίες είναι σημαντικές, όμως αυτό δεν πτοεί κανέναν μέσα στην "κυανόλευκη" οικογένεια, μιας και όλοι οι παίκτες, δούλεψαν και αυτήν την εβδομάδα με ζήλο, πάνω στα πλάνα του προπονητή τους και στην τακτική που πρέπει να ακολουθήσουν.

Επανέρχεται, αφού εξέτισε την ποινή του, λόγω καρτών, ο Σάκης Σάββας. Εκτός αποστολής για τον συγκεκριμένο αγώνα, έμειναν οι τραυματισμένοι Άκης Σουλίδης, Περικλής Μηνάς, Άγγελος Σταυράκης, Πλάτωνας Καρακατσάνης (λόγω έντονων ενοχλήσεων που είχε στους προσαγωγούς) και ο Βασίλης Μάρκος.

Στην αποστολή συμπεριλαμβάνονται οι παρακάτω 20 ποδοσφαιριστές: Φιρινίδης (Τ), Κουρδής (Τ), Παπαδόπουλος, Ανδρέου, Ιορδανίδης, Mutafchiyski, Σκούπρας, Γιαννακόπουλος, Ιβανίδης, Penta, Κυριάκος, Σάββας, Γκουντρουμπής, Διβανές, Manzano, Καμπέρης, Σαχινίδης, Αγρόδημος, Συράκος και Κολοβός.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αναμετρήσεων της 16ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Γ' Εθνικής:

Σάββατο 25 Φεβρουαρίου

13:30

ΑΕ Ιστιαίας - Πιερικός

15:00

Πύδνα Κίτρους - Απόλλων Λάρισας

Τηλυκράτης - Αμβρακία Κωστακιών

Διαγόρας Σεβαστής - Αχιλλέας Νεοκαισάρειας

Θεσπρωτός - Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου

Κυριακή 26 Φεβρουαρίου

15:00

Νίκη Βόλου - Εθνικός Φιλιππιάδας

ΑΕ Καραϊσκάκης - Ρήγας Φεραίος

Αστέρας Πετριτή - Ολυμπιακός Βόλου

και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:

1. Απόλλων Λάρισας 45

2. Ολυμπιακός Βόλου 43

3. Πύδνα Κίτρους 40

4. Νίκη Βόλου 39

5. ΑΕ Καραϊσκάκης 39

6. Διαγόρας Σεβαστής 39

7. Τηλυκράτης Λευκάδας 26

8. Ρήγας Φεραίος 23

9. Πιερικός 21

10. Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου 20

11. Εθνικός Φιλιππιάδας 19

12. Θεσπρωτός 18

13. ΑΕ Ιστιαίας 14

14. Αμβρακία Κωστακιών 12

15. Αστέρας Πετρίτη 11

16. Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 10