Νίκη στο 85' για τον Ηρακλή Λάρισας...

Τη νίκη με σκορ 1-0 πανηγύρισε ο Ηρακλής Λάρισας απέναντι στη Δόξα Ραχούλας. Νίκη η οποία προήλθε στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Ο Ηρακλής ήταν το αφεντικό του αγώνα με πολλές χαμένες ευκαιρίες στην αναμέτρηση. Στο 1' λεπτό,  τετ α τετ ο Αποστόλου το σουτ που επιχείρησε πέρασε άουτ. Στο 10' τρια σουτ από τους Αποστόλου, Γκιουρσάνι και Φώτο βρήκαν σε σώματα αμυντικών. Ευκαιρίες χαμένες από τους Αποστόλου, Γκιουρσάνι, Απόστολου και Φώτο στη συνέχεια. Στο 85' το κόρνερ που επιχείρησε ο Σουλτούκης, έδωσε την ευκαιρία για κεφαλιά του Καλπία και έγινε το τελικό 1-0.

Δέιτε τη σύνθεση με την οποία αγωνίστηκε ο Ηρακλής Λάρισας:

Γιάννης Τσακμακίδης: Μαγαζιώτης , Πατσής (50' Λιανός), Φορτωμάρης, Καλπίας, Ψωμολίας, Μπάμης, Μολάς (75' Σουλτούκης) , Γκιουρσάνι, Φώτος, Ζαφειρίου (85' Μπάρδας), Αποστόλου