Καρακατσάνης: «Με ορμή στο δεύτερο ημίχρονο»

Στην ορμή της ομάδας του Απόλλωνα Λάρισας στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης με την Νεοκαισάρεια στάθηκε ο ποδοσφαιριστής των Λαρισαίων Πλάτωνας Καρακατσάνης.

Ο μέσος του Απόλλωνα έδωσε συγχαρητήρια στους συμπαίκτες του και στάθηκε και εκείνος στην αντίδραση της ομάδας στο 0-1 του Αχιλλέα και στην ψυχραιμία της ομάδας στο τέρμα αυτό.

Αναλυτικά τα λεγόμενα του παίκτη του Απόλλωνα:

«Συγχαρητήρια στους συμπαίκτες μου για την νίκη. Ήμασταν ανώτεροι καθόλη την διάρκεια του αγώνα, σε κάθε ματς όπως και στς προπονήσεις δουλεύουμε πολύ σωστά και αυτό βγαίνει στα παιχνίδια. Είχαμε να αντιμετωπίσουμε έναν δύσκολο αντίπαλο που παίζει για την σωτηρία, ήταν πολύ καλοί αμυντικά και τακτικά και για μας ήταν δύσκολο να βγάλουμε φάσεις.

Παρότι η Νεοκαισάρεια προηγήθηκε, εμείς τα καταφέραμε, αντιδράσαμε σωστά, είχαμε ψυχραιμία και στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαμε με ορμή για να έρθει η νίκη και τα γκολ. Εύχομαι να συνεχίσουμε έτσι για τον στόχο μας που είναι η άνοδος».