«Πυροβόλησαν» αλλά δεν ευστόχησαν τα Βούναινα

Τα Βούναινα παρότι είχαν την απόλυτη κυριαρχία του παιχνιδιού κόντρα στον Αβέρωφ Λάρισας, δε κατάφεραν να φύγουν αλώβητοι από την έδρα των γηπεδούχων και ηττήθηκαν με σκορ 1-0.

Στο αγωνιστικό κομμάτι του παιχνιδιού, αξίζει να αναφέρουμε ότι στο 20ο΄και 30ο' λεπτό ο Πρισακάρου βρέθηκε τετ α τετ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα, αλλά έστειλε τη μπάλα άουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Τσανάς μόνος του απέναντι από το τέρμα δεν τα κατάφερε εκ νέου να ανοίξει το σκορ.

Στο 65' και το 70' πάλι ο Πιρσακάρου σε τετ α τετ δε βρήκε δίχτυα.

Στο 80' Ο Φαρμάκας για τα Βούναινα δέχθηκε τη δεύτερη κίτρινη και όταν οι φιλοξενούμεοι σπατάλησαν τόσες ευκαιρίες στο 85΄δέχθηκαν εν τέλει το γκολ και την ήττα.

Δείτε τη σύνθση με την οποία παρατάχθηκε στον αγωνιστικό χώρο η ομάδα των Βουναίνων:

Λάζαρος Αγγλόπουλος: Ζεϊμπέκης, Κοτρώτσιος, Φαρμάκας, Κουτής (86' Χατζηλιάδης Κ.),Χατζηλιάδης Γ.,Μερτζανίδης,Τσαπράζης Σ.,Τσανάς, Χριστοδούλου, Πρισακάρου, Γκομοσίδης

Πέρα από το αγωνιστικό κομμάτι, η διοίκηση της ΑΕ Βουναίνων εύχεται καλή θητεία στον Ηλία Μερτζανίδη, ο οποίος την Τρίτη 8 Νοεμβρίου θα μεταβεί στην Τρίπολη για να εκτίσει την στρατιωτική του θητεία. Συνάμα το Athleticlarissa.gr και ιδιαιτέρως η Βάσω Γκατζοούλη εύχεται καλή θητεία στον ποδοσφαιριστή των Βουναίνων.