Συνέχεια έχουμε την προσεχή Κυριακή (6/11) στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΠΣΛ με την διεξαγωγή των αναμετρήσεων της 9ης αγωνιστικής.
Μια αγωνιστική που βρίσκει τον πρωτοπόρο και με το απόλυτο Ηρακλή Λάρισας να αντιμετωπίζει εκτός έδρας την Αναγέννηση Πουρναρίου και να θέλει το 9/9 απέναντι στο Πουρνάρι το οποίο βρίσκεται στην 15η θέση με μόλις 5 βαθμούς.
Η ομάδα που ακολουθούν τον Ηρακλή Λάρισας ήτοι ο Φιλοκτήτης Μελιβοίας που έχει 19 βαθμούς αγωνίζεται και αυτή εκτός έδρας με αντίπαλο τον Ατρόμητο Αγίων Αναργύρων που έχει 7 με την Μελιβοία να θέλει μόνο την νίκη και την παραμονή στην 2η θέση ευελπιστόντας παράλληλα και σε ενδεχόμενο στραβοπάτημα του πρωτοπόρου.
Κατα τα άλλα το Ελευθεραί που έχει 16 βαθμούς αγωνίζεται στις Νέες Καρυές 2012 που έχουν 11 πόντους, ενώ Δαμασιακός και Όλυμπος Γόννων που επίσης έχουν 16 βαθμούς η μεν πρώτη αντιμετωπίζει εκτός έδρας την Δόξα Ραχούλας που έχει τρεις βαθμούς λιγότερους, η δε δεύτερη θα πάρει τρεις ξεκούραστους βαθμούς καθώς αντιμετωπίζει την Δάφνη Γλαύκης που δεν κατεβαίνει στο πρωτάθλημα. Ομοίως τρεις εύκολοι βαθμοί και για τον Αμπελωνιακό που θα αντιμετώπιζε τον Ηρακλή Χάλκης που επίσης δεν αγωνίζεται.
Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές των αναμετρήσεων της 9ης αγωνιστικής της Α1 ΕΠΣΛ:
Κυριακή 6 Νοεμβρίου
15:00
Αμπελωνιακός - Ηρακλής Χάλκης 3-0 (α .α.)
Όλυμπος Γόννων - Δάφνη Γλαύκης 3-0 (α.α.)
Νέες Καρυές 2012 - Ελευθεραί: Αντώνιος Κορέστης
Δόξα Ραχούλας - Δαμασιακός: Χρήστος Νίτσας
Νεάπολη Λάρισας - Κίσσαβος Συκουρίου: Δημήτριος Κυρίτσης
Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων - Φιλοκτήτης Μελιβοίας: Δημοσθένης Γιάντσης
Αναγέννηση Πουρναρίου - Ηρακλής Λάρισας: Ανδρέας Γρηγοριάδης
ΑΕ Κιλελέρ - Ολυμπιακός Αμπελιάς: Αδάμος Κουκούλης
Αβέρωφ Λάρισας - Βούναινα: Λάμπρος Βλιώρας
και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:
1. Ηρακλής Λάρισας 24
2. Φιλοκτήτης Μελιβοίας 19
3. Ελευθεραί 16
4. Δαμασιακός 16
5. Όλυμπος Γόννων 16
6. Κίσσαβος Συκουρίου 15
7. Δόξα Ραχούλας 13
8. Νεάπολη 13
9. Αμπελωνιακός 12
10. Βούναινα 12
11. Νέες Καρυές 2012 11
12. Ολυμπιακός Αμπελιάς 10
13. Αβέρωφ Λάρισας 7
14. Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων 7
15. Αναγέννηση Πουρναρίου 5
16. Κιλελέρ 3
17. Ηρακλής Χάλκης 0
18. Δάφνη Γλαύκης 0
ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΗΓΑΝΑΚΟΣ