Δεν άντεξε μέχρι το τέλος η ΑΕΛ U20...

Την ήττα με σκορ 3-2 γνώρισε η ομάδα U20 της ΑΕΛ, από την αντίστοιχη ηλικιακά του Λεβαδειακού, στη Λιβαδειά. Το σύνολο του Σάκη Αναστασιάδη μετά από αυτό το αρνητικό αποτέλεσμα, βρίσκεται στην 5η θέση της βαθμολογίας του πρωταθλήματος μαζί με την ΑΕΚ.

Η ΑΕΛ μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση και κατάφερε στο ημίχρονο να προηγείται με 2-0! Ωστόσο ο αντίπαλος των «βυσσινί» δεν εγκατέλειψε την προσπάθεια και μετά την ανάπαυλα έφερε τα πάνω-κάτω...

Στο 55’ μείωσε σε 1-2, ενώ στο 72’ «έγραψε» το 2-2! Η νίκη για τον Λεβαδειακό ήρθε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Να σημειωθεί πως στο 90’ η ΑΕΛ έμεινε με δέκα παίκτες εξαιτίας αποβολής ποδοσφαιριστή της με δεύτερη κίτρινη κάρτα.