Ο ΟΦΗ το δεύτερο εισιτήριο, 0-2 τον Αχαρναϊκό

Συμπληρώθηκαν οι 32 ομάδες του κυπέλλου Ελλάδος καθώς μετά την Σπάρτη την πρόκρισή του πανηγύρισε και ο ΟΦΗ που επικράτησε στην Νέα Σμύρνη του Αχαρναϊκού με 2-0.

Η ομάδα του Νίκου Νιόπλια σκοράροντας από ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο πήρε και την πρόκριση για την φάση των ομίλων με συνολικό σκορ 2-0 μετά το 0-0 του Ηρακλείου.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 12' με σουτ του Βουό, ενώ κλείδωσαν την πρόκριση τρία λεπτά πριν την συμπλήρωση του ενενηνταλέπτου με την κεφαλιά του Ράντι.

Αχαρναϊκός (Δημήτρης Αρναούτης): Aποστολίδης, Μουστάκης, Χριστοφιλέας, Σωτηράκος (63′ Ψιάνος), Αναστασίου, Μαρής, Τσεμπερίδης, Παπατόλιος (69′ Πλαβούκος), Ματσούκας, Γουέρε (78′ Ντάγκρας), Τζιώρας

ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Δερμιτζάκης, Κώτσιος, Όστοϊτς, Μιλοσάβλιεβ (65′ Φάζος), Βουό (83′ Μασάδο), Χαντί, Μίκιτς, Κοιλιάρας, Αντουκόρ, Κιάσσος (64′ Ράντι), Βαλλιάνος.