Το σχόλιο του Καλογιάννη για το πρώτο ημίχρονο

Τη δική του προσωπική άποψη, όσον αφορά το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου ανάμεσα στην ΑΕΛ και τον Ηρακλή (1-1), εξέφρασε ο υπεύθυνος Επικοινωνίας της ΠΑΕ ΑΕΛ, Γιάννης Καλογιάννης, μέσω του ΑΕΛ RADIO.

«Το πρώτο 45λεπτο είναι όπως το περιμέναμε. Υπάρχει ένα σφύξιμο, είναι το τρακ του πρωτάρη. Είχαμε και αυτές τις δύο αναγκαστικές αλλαγές.

Η αλλαγή του Μονιάκη φάνηκε ότι ήταν αλλαγή τακτικής, γιατί η ΑΕΛ είχε πρόβλημα από εκεί. Πλήγμα είναι επίσης και η απουσία του Βαρέλα.

Ο Ηρακλής παίζει χωρίς κανένα άγχος και αυτό είναι το κομμάτι στο οποίο θα πρέπει να εστιάσει και η ΑΕΛ ώστε να παρουσιαστεί καλύτερη. Νομίζω ότι το γκολ του Ηρακλή, έπαιξε καθοριστικό ρόλο στην εξέλιξη του παιχνιδιού. Οι παίκτες των «κυανόλευκων» δεν περίμεναν να σκοράρουν τόσο εύκολα και πίστεψαν ότι μπορούσαν να ξανασκοράρουν.

Προς το παρόν ας αποδεχθούμε την πραγματικότητα και ας ελπίσουμε ότι στο δεύτερο ημίχρονο θα ξεπεράσουμε τα προβλήματα και θα πανηγυρίσουμε το τρίποντο.»