Στο ρελαντί ο Ολυμπιακός

Ένα από τα πιο αδιάφορα βαθμολογικά παιχνίδια του φετινού πρωταθλήματος ήταν αυτό ανάμεσα σε Ηρακλή και Ολυμπιακό για την 25η αγωνιστική. Οι «ερυθρόλευκοι» κάνοντας εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο, έφτασαν με άνετο τρόπο στη νίκη με 2-0.

Στα πρώτα λεπτά του αγώνα και συγκεκριμένα στο 12’ ο Ντουρμάζ με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ, εκμεταλλεύτηκε την τραγική αντίδραση του Περνίς για να ανοίξει το σκορ.

Από εκεί και πέρα, ο Ολυμπιακός είχε τον έλεγχο του αγώνα και τις ευκαιρίες καθαρίζοντας το ματς στο τελευταίο λεπτό του πρώτου μέρους. Σε εκείνη τη φάση, ο Ιντέγιε με κεφαλιά έκανε το 2-0 επιστρέφοντας ύστερα από καιρό στα γκολ.

Με το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους να είναι στο 2-0, η επανάληψη ήταν τυπικής διαδικασίας με τις δύο ομάδες να περιμένουν τη λήξη του αγώνα. Έτσι ο Ολυμπιακός δεν πιέστηκε ιδιαίτερα και κράτησε άνετα το 2-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.