Νίκη στην επανάληψη για Ελευθεραί

Το Ελευθεραί φιλοξένησε και νίκησε τον Ολυμπιακό Χειμαδίου με 3-1. Μόλις στο 4ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Τσιαγκούλη. Όμως ο Φουσίκας στο 32' θα κάνει το 1-1 που ήταν σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα. Στο 66' έκαναν την ανατροπή με τον Σαράντη και στο 75' ο Σχοινάς με έναν "κεραυνό" το τελικό 3-1. Μάλιστα είχαν και δύο δοκάρια με τους Θεοδώρου στο 60' και Σαράντη στο 71'.

Ελευθεραί (Κώστας Ταξιάρχης): Χατζήνας, Ευστρατίου, Νταμπώσης, Σαράντης, Μέκρας Χρ., Θεοδώρου, Κονόμι (60′ Καραγιάννης), Μέκρας Γ. (60′ Σχοινάς), Σουλτούκης, Φουσίκας, Σκαπέρδας (78′ Γκόγκας).

Ολυμπιακός Χειμαδίου (Κώστας Παπαρίζος): Φραχόλι Κλ., Τόπης Π., Τόπης Αθ., Θεοχαρίδης, Καραντώνης Ελ., Νούσιος Γ. Β., Σεβδαλής (75′ Δαλαμπύρας), Φραχόλι Ρ. (60′ Σούμας), Τσιαγκούλης (70′ Νούσιος Γ. Αχ.), Καραντώνης Γ., Τσιάκος.

Διαιτητική τριπλέτα: Τσιτσανούδης, Παπαδημητρίου, Δεδικούσης.