Γαλάνης: «Κάνουμε όνειρα για τον Αστέρα»

Ο 19χρονος μεσοεπιθετικός Παναγιώτης Γαλάνης του Αστέρα Τυρνάβου αποδείχθηκε ο σημαντικότερος παίκτης αφού χάρισε στην ομάδα του τη νίκη στο 92’ στο ματς κόντρα στον Δολιχιακό (2-1).

Μετά τη πολύ σημαντική νίκη ο νεαρός ποδοσφαιριστής μίλησε στο athleticlarissa.gr: «Το σημερινό ματς με τον Δολιχιακό ήταν πολύ δύσκολο, εμείς στο πρώτο μέρος δεν παρουσιαστήκαμε καλοί και γιατί είχαμε βασικές απουσίες από τα συνεχόμενα παιχνίδια.

Ο αντίπαλος ήταν πολύ καλός και κατάφερε να προηγηθεί στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου. Όταν μπήκαμε στα αποδυτήρια ο προπονητής μας εμψύχωσε και μας είπε πως μπορούμε να κερδίσουμε το παιχνίδι.

Τα πόδια μας στην επανάληψη έβγαλαν φτερά. Τη στιγμή στο 92’ που έγινα κάτοχος της μπάλας, σκέφτηκα πως πρέπει να σκοράρω για να δώσω τη νίκη στην ομάδα μου και να αποζημιωθούν οι κόποι μας. Κάνουμε όνειρα γι’ αυτή την ομάδα γιατί την αγαπούμε πολύ. Όλοι μας θέλουμε του χρόνου να αγωνίζεται στην παραπάνω κατηγορία».