Πέρασαν από τα Βούναινα οι Αμπελόκηποι

Με σκορ 1-2 "απέδρασαν" από την έδρα των Βούναινων οι Αμπελόκηποι. Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι έχασαν δοκάρι με τον Χατζή στο 32' και ευκαιρίες με τους Τσαπράζη Στ. και Κουτή.

Στην επανάληψη τώρα και συγκεκριμένα στο 80' ο Δόνο με απευθείας εκτέλεση φάουλ θα ανοίξει το σκο και ο Παιζής στο 86' θα κάνει το 0-2.Το τελικό 1-2 θα γίνει στο 89' απο τον Τσακμακίδη.

Α.Ε. Βουναίνων (Φώτης Πλίτσης): Καραποστόλης, Τριτόπουλος (94′ Χατζηλιάδης Κ.), Αγγλόπουλος Μ. (80′ Αγγλόπουλος Λ.), Τσαπράζης Στ., Χατζηλιάδης Γ., Χριστοδούλου Κ., Μερτζανίδης, Τσανάς, Κουτής (65′ Τσακμακίδης), Χατζής, Τσαπράζης Κ.

Α.Ο. Αμπελοκήπων (Άκης Ταυλαρίδης – Ζήσης Χολέβας): Κουσιάς, Καραούλης, Γούτος, Κουτσοκέρας, Δούκας, Δόνος, Ποτόσογλου, Ντε Λα Ρόσα (70′ Σαγάνης), Πεζής (74′ Τσιόγκας), Μπαμπατζιάς, Αλεξανδρής.

Διαιτητική τριπλέτα: Καραγιάννης, Μίχος, Φακής.