Νίκη σε δέκα λεπτά για το Συκούριο

Ο Κίσσαβος Συκουρίου νίκησε με 2-0 τον Ολυμπιακό Χειμαδίου από το πρώτο ημίχρονο.  Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που μπήκαν καλύτερα και είχαν ευκαιρίες στο 7' με τον Λίταινα Αντ., στο 15' με τον Τσιάκο και ο στο  18' με τον Τσιαγκούλη. Το σκορ όμως θα το ανοίξουν οι γηπεδούχοι στο 20' με το πανέμορφο γκολ του Κόκκινου.

Δέκα λεπτά μετά θα γίνει και το 2-0 από τον Πικούλη ενώ είχαν και δοκάρι με τον Χατζηλιάδη στο 80' και δύο χαμένα σουτ με τον "πιτσιρικά" Βλαχογιάννη στο 85' και 90'.

Κίσσαβος Συκουρίου (Νίκος Παπανικολάου): Φαρμάκας, Κουκουτσέλος (46′ Γουργιώτης), Αγγέλης, Γκανάτσιος, Πλιάγκας, Δεληγιάννης (75′ Βλαχογιάννης), Κάτσας, Κόκκινος, Πικούλης, Χατζηλιάδης, Κορδέλας (65′ Μπούζο).

Ολυμπιακός Χειμαδίου (Κώστας Παπαρίζος): Τζικόπουλος, Θεοχαρίδης (65′ Δαλαμπύρας), Τόπης Π., Τόπης Αθ. (80′ λ.τ. Σεβδαλής), Καραντώνης Ελ., Νούσιος Γ. Β., Γκοργκόλης, Φραχόλι, Λίταινας Αντ., Τσιαγκούλης (60′ Σούμας), Τσιάκος.

Διαιτητική τριπλέτα: Τσιοφλίκη, Καρακώστας, Πατέτσος.