Πέρασαν από το Ελευθεραί οι Νέες Καρυές

Το Ελευθεραί φιλοξένησε τις Νέες Καρυές 2012 και ηττήθηκε με σκορ 1-4. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν νωρίς. Μόλις στο 8ο λεπτό ο Μήλιος με κεφαλιά θα ανοίξει το σκορ. Στο 18' ο Καψελός με πλασέ θα κάνει το 0-2.

Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και είχαν δοκάρι με τον Θεοδώρου και μία χαμένη ευκαιρία με τον Σουλτούκη. Στην επανάληψη ο Περδίκης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 57' σε 0-3 ενώ τέσσερα λεπτά μετά ο Σπανός με ατομική ενέργεια θα κάνει το 0-4.

Το μόνο που κατάφερε το Ελευθεραί είναι να μειώσει μετά από τις χαμένες ευκαιρίες των Σουλτούκη και Μέκρα, στο 85' με τον Ευστρατίου.

Ελευθεραί (Κώστας Ταξιάρχης): Χατζήνας, Ευστρατίου, Νταμπώσης, Μέκρας Χρ., Σαράντης, Δήμος (46′ Κονόμι), Μέκρας Γ., Θεοδώρου, Λεμονής (70′ Μαρούδης), Σχοινάς, Σουλτούκης (65′ Σκαπέρδας).

Νέες Καρυές 2012 (Γιώργος Λιάπης): Καλιμμάνης, Ζουμπελούλης (80′ Κιούσης), Σέτζας, Περδίκης Ν., Καψαλός, Σπανός, Περδίκης Σ. (70′ Τσιουρής), Μήλιος, Γκαραβέλης, Τσιρβούλης (65′ Πράπας), Ντάλλας.

Διαιτητική τριπλέτα: Βλιώρας, Παπαδημητρίου, Στάικος.