Δόνος, κεφαλιά και...τρίποντο

Οι Αμπελόκηποι φιλοξένησαν την Δόξα Ραχούλας και νίκησαν με σκορ 3-2. Το σκορ ήταν 2-2 όταν ο Δόνος με κεφαλιά ψαράκι θα κάνει το 3-2.

Την πρώτη καλή ευκαιρία την είχε ο Ντελαρόζα για τους γηπεδούχους στο 25'. Ο ίδιος τρία λεπτά μετά θα εκτελέσει κόρνερ και ο Δόνος με κεφαλιά θα κάνει το 1-0.

Στο 57' θα γίνει το 2-0 με τον Ντελαρόζα και Αλεξανδρή να συνδυάζονται με τελικό αποδέκτη τον Παιζή.Όμως οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν. Στο επόμενο λεπτό ο Τζήμουλας θα "ψηλοκρεμάσει" τον Μπουμόνι για το 2-1 ενώ ο ίδιος στο 70' θα κάνει το 2-2. Το τελικό 3-2 θα γίνει από την 2η κεφαλιά του Δόνου στο 80'.

Αμπελόκηποι (Άκης Ταυλαρίδης): Μπουνόμι, Κουτσοκέρας, Δούκας, Καραούλης, Γούτος, Δόνος, Μπαμπατζάς, Σαγάνης (70' Ποτόσογλου), Παιζής (65' Λεσάι), Ντελαρόζα, Αλεξανδρής (70' Τριτάρι Β.).

Δόξα Ραχούλας (Χρήστος Γραβάνης): Ζεϊμπέκης, Τζανακούλης (69' Σκάκος), Θεοχαρούλης (35' λ.τ Κουρμπάτι), Πιλτσούλης), Τέγος, Τσέλιγγας, Μιτράκας, Σταμουλάκης (61' Σταμπουλάκης), Κομπόλι, Αργυρακούλης, Τζήμουλας.

Διαιτητική τριπλέτα: Νίτσας, Γκάγκας, Δεληγιάννη Ευαγγ.