Μόνο πρώτο με Τσούτσα Αλ. και Χαρισούλη

Η Δόξα Αργυροπουλίου ήταν αυτή που "πήρε" το ντέρμπι με την Λάρισα 2012 και την πρώτη θέση.

Του Βασίλη Παπαχατζή

Ο Τσούτσας Αλ. είχε ένα γκολ και μια ασίστ όπως και ο Χαρισούλης. Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι απείλησαν με τον Βασιλείου δύο φορές δίχως αποτέλεσμα. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πήραν μπροστά.

Στο 54' Χαρισούλης έδωσε στον Τσούτσα Αλ. και αυτός με ψύχραιμό πλασέ θα κάνει το 1-0 ενώ στο τελικό 2-0 οι ρόλοι αντιστράφηκαν με τον Τσούτσα Αλ. να δίνει στον Χαρισούλη και αυτός από κοντά να σκοράρει.

Δόξα Αργυροπουλίου (Γιάννης Μιχαλές): Μπαχτσιβάνος Αστ., Μπαχτσιβάνος Αστ., Καρράς (75′ Τσούτσας Ι.), Δεμέστιχας, Πέρπερας, Χατζής, Ριζούλης (87′ Τσούτσας Β.), Σιαμαντούρας (65′ Δαούλας), Πίγκας, Τσούτσας Αλ., Χαρισούλης.

Λάρισα 2012 (Θοδωρής Στεργιάδης): Πατέτσος, Γεωργίου (46′ Γκόλτσιος), Φλώρος Παντ., Φλώρος Αντ., Βασιλείου Ελ., Φλώρος Παν. (75′ Μάντζας), Φλώρος Β., Παϊτέρης, Τσιάκος, Σκέντζας, Βασιλείου Άκ. (60′ Κίτσιος Δ.).

Διαιτητική τριπλέτα: Γιάντσης, Γκαρέλης, Γκανάτσιου.