Όλα από ένα

Ολυμπιακός Χειμαδίου και Αμπελόκηποι μοιράστηκαν από ένα βαθμό αφού ήρθαν ισόπαλοι με σκορ 1-1. Στο πρώτο ημίχρονο δεν είχαμε τίποτα το αξιοσημείωτο. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 63' οι φιλοξενούμενοι θα ανοίξουν το σκορ με το σουτ του Δόνου.

Οι γηπεδούχοι πίεζαν για να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα και αφού έχασαν ευκαιρίες με τους Λίταινα και Ρενάτο τα κατάφεραν στο 80' όπου ο Τόπης Σ. θα βρει με εκτέλεση φάουλ τον Τσιάκο και εκείνος με το κεφάλι θα κάνει το 1-1. Μάλιστα οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι στο 85' με τον Μπλάνα.

Ολυμπιακός Χειμαδίου (Κώστας Παπαρίζος): Κλέιβι, Νούσιος Γ.Α. (46′ λ.τ. Δαλαμπύρας), Καραντώνης, Τόπης Π., Τόπης Α., Γκοργκόλης (76′ Τσιαγκούλης Β.), Τσιάκος, Νούσιος Γ.Β., Λίταινας Α., Ρενάτο, Λίταινας Σ. (61′ Σούμας).

Αμπελόκηποι (Άκης Ταυλαρίδης – Ζήσης Χολέβας): Μπονόμι, Κουτσοκέρας, Δούκας, Καραούλης, Γούτος, Δόνος, Μπαμπατσιάς, Ποτόσογλου (36′ λ.τ. Σαγάνης), Παλαμίδας (74′ Μπλάνας), Ντε Λα Ρόσα, Τσιόγκας (80′ Πεζής).

Διατητική τριπλέτα: Κουκούλης,Γκόγκος, Διαμάντης.