Εύκολα το ντέρμπι το Αργυροπούλι

Η Δόξα Αργυροπουλίου φιλοξένησε τα Βούναινα στο ντέρμπι ανόδου και κέρδισε εύκολα με σκορ 4-0.

Του Βασίλη Παπαχατζή

Οι γηπεδούχοι μπήκαν ορεξάτοι και μόλις στο 1ο λεπτό ο Πίγκας με καρφωτή κεφαλιά θα κάνει το 1-0. Στο 27' ο Χαρισουλης Γ. θα κάνει το 2-0. Το 3-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου θα γίνει από την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τσούτσα Αλ. στο 45'.

Στην επανάληψη το Αργυροπούλι έσβησε τις μηχανές. Στο 55' ο Τσούτσας Αλ. θα σκοράρει για δεύτερη φορά για το τελικό 4-0.

Δόξα Αργυροπουλίου (Γιάννς Μιχαλές): Μπαχτσιβάνος, Μπαχτσιβάνος Στ./Χ (75΄λ.τ Τσούτσας Β.), Καρράς, Ριζούλης, Πέρπερας, Δεμέστιχας, Χατζής, Χαρισούλης (75΄Δαούλας), Πίγκας, Σιαμαντούρας (61΄Τσούτσας Γ.), Τσούτσας Α.

Βούναινα (Χρήστος Γραβάνης): Καραποστόλης, Μουτσάνας (46΄Φαρμάκας), Ακρίβος, Τσαπράζης Στ., Χατζηλιάδης Γ., Μερτζανίδης, Αγγλόπουλος Λ. (78΄Χατζηλιάδης Κ.), Χριστοδούλου, Τσανάς, Κουτής (60′ Τριτόπουλος), Χατζηλιάδης Σ.

Διαιτητική τριπλέτα: Τζήλος, Γκάγκας, Καραμπούλας.